Зеленський провів засідання Ставки: Сирський офіційно доповів про ситуацію на Курщині

Джерело: Володимир Зеленський/Телеграм
12 серпня президент Володимир Зеленський провів засідання Ставки Верховного Головнокомандувача ЗСУ, на якій серед головного – заслухав доповідь Головкома Олександра Сирського про ситуацію у Курській області, тим самим офіційно підтвердивши, що ЗСУ проводять наступ на території РФ.
Найважливіше – була доповідь Головкома Олександра Сирського щодо наших оборонних дій на фронті та операції в Курській області. Вдячні всім солдатам і командирам за стійкість та рішучі дії. Серед іншого доручили міністру внутрішніх справ, іншим урядовцям, СБУ підготувати гуманітарний план для території проведення операції.
Своєю чергою, Головком Олександр Сирський заявив, що українські воїни контролюють 1000+ км² у Курській області РФ.
Окрім цього, президент доручив Координаційному штабу, ГУР, СБУ та МВС підготувати чітку й прозору стратегію повернення українців з російського полону. Міністерству оборони та дипломатам потрібно буде представити перелік необхідних дій з боку влади, щоб отримати від партнерів дозвіл на використання далекобійної зброї для захисту української території.
7 серпня речник Держдепартаменту США Метью Міллер під час брифінгу пояснив, що Україна заздалегідь не проінформувала США про свій план наступу на територію РФ. Тож американська сторона вважає операцію на ворожій території суверенним рішенням Києва.
Своєю чергою, речник Єврокомісії Петер Стано прокоментував події в Курській області. Посадовець заявив, що, згідно з міжнародним правом, Україна має право захищатися, включно з ударами по агресору на його території.
8 серпня заступниця прессекретаря Пентагону Сабріна Сінгх наголосила, що наступ українських військ на російську Курську область “відповідає нашій політиці”.
Додамо, що ввечері 7 серпня у Курській області РФ запровадили режим надзвичайної ситуації, заявив тимчасовий виконувач обов’язків глави регіону Олексій Смірнов. Серед причин рішення він назвав “складну оперативну ситуацію у прикордонних районах” та необхідність “ліквідувати наслідки” заходу ЗСУ до області.
Режим НС у Курській області запровадили через 36 годин після початку наступу ЗСУ на регіон: за даними Міноборони РФ, українська армія зайшла на територію області приблизно о 8 ранку 6 серпня. До вечора 7 серпня Збройні сили України взяли під свій контроль щонайменше 11 населених пунктів під Курськом, а також газовимірювальну станцію “Суджа”, яка забезпечує приблизно половину постачань російського “Газпрому” до Європи.
- Операція України в Курській області дозволила українським військам тимчасово захопити ініціативу на одній ділянці фронту та кинути виклик російському домінуванню в цьому регіоні. Ця операція та можливі майбутні українські вторгнення через кордон змушують Кремль та російське військове командування переосмислити статус тисячокілометрового кордону з північно-східною Україною.
- Представник МНС Росії у міжвідомчому оперативному штабі Артем Шаров повідомив, що з Курської області вже евакуювали 76 тисяч жителів.
- Аналітики ISW прокоментували реакцію Кремля на події у Курській області РФ, зауваживши, що російська влада опинилась у суперечливому становищі.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.