Газ продовжать постачати попри бої в Курській області — Bloomberg
Джерело: Bloomberg
Попри бойові дії в Курській області поблизу транскордонного транзитного пункту “Суджа”, газопостачання до Європи продовжуватиметься. Україна та Росія підтверджують намір не припиняти транспортування газу через газовимірювальну станцію в Росії, що є важливим для європейських споживачів.
Попри загрозу атаки на інфраструктуру, фінансові інтереси обох сторін сприяють збереженню постачання: для України транзит газу забезпечує значні доходи, тоді як Європа залишається ключовим споживачем російського газу. Україна намагається залишатися надійним партнером для Європи, прагнучи збільшити використання своїх газових сховищ, водночас оберігаючи інфраструктуру від потенційних пошкоджень.
Утім будь-яке пошкодження газовимірювальної станції може призвести до зупинки постачань. Пункт перетину кордону знаходиться під контролем українських військ, але ризики залишаються високими. Представники “Газпрому” та Міністерства енергетики України утрималися від коментарів. “Нафтогаз” підтвердив намір продовжувати транспортування газу згідно з угодою, яка діє до грудня.
Постачання газу через пункт “Суджа” залишається стабільним, хоча обсяги трохи знизилися через менший попит з боку Європи. Російські потоки газу через Україну, за прогнозами, мають залишатися в межах норми, хоча зміни можливі.
- Ціни на природний газ у Європі цього року досягли найвищих рівнів через побоювання щодо можливих перебоїв у постачанні російського палива через Україну. Після інтенсивних боїв у Курській області Росії, де розташована ключова газова станція “Суджа”, ф’ючерси на газ піднялися до найвищого рівня з грудня.
Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.