Україна змінила тактику контрнаступу: в ISW назвали причини

Джерело: ISW
Українські сили скоригували стратегію контрнаступу, щоб мінімізувати втрати та надалі завдавати ударів по російських підрозділах.
Нещодавно видання The New York Times опублікувало матеріал, в якому йшлося, що згідно з оцінками анонімних американських і європейських посадовців, російська армія протягом перших двох тижнів контрнаступу ЗСУ знищили до 20% озброєння, яке Україні надали західні партнери.
Посилаючись на офіційних осіб, видання написало, що рівень втрат знизився до 10% протягом наступних тижнів через зміну української стратегії. Воїни ЗСУ змінили тактику і зосередились на виснаженні російських сил артилерією і ракетами дальнього радіусу дії замість широкомасштабних штурмів.
Це підтверджує і заява Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного від 14 липня про те, що посилення українського непрямого вогню може як “притиснути російські зусилля, так і звести до мінімуму українські втрати”.
За попередньою оцінкою аналітиків від 4 липня, українські підрозділи, схоже, зосереджуються на створенні “асиметричного вектору втрат”, зберігаючи живу силу ціною повільнішого звільнення територій та поступово виснажуючи живу силу і запаси техніки росіян.
“Українські військові, ймовірно, вдосконалювали свою контрнаступальну стратегію впродовж декількох тижнів. Більш масштабні наслідки цих коригувань тільки зараз стають зрозумілими для деяких спостерігачів”, – йдеться у звіті.
На думку фахівців, Україна, ймовірно, продовжуватиме коригувати свою стратегію та її реалізацію протягом усього контрнаступу для забезпечення подальшого прогресу.
- Напередодні білоруський уряд та незалежні джерела підтвердили, що до РБ прибули інструктори приватної військової компанії “Вагнер”, які раніше дислокувались в Африці. Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що прибуття вагнерівських інструкторів до Білорусі свідчить про підготовку до розгортання у країні регулярних сил ПВК.
Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.
Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.
Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання.
Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.
Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.