Росія використовує полонених українців для пропаганди – Стратком ЗСУ

Джерело: Управління стратегічних комунікацій Збройних Сил України.

Російська Федерація активізувала використання полонених українських військовослужбовців для своєї пропаганди.

“Останніми днями значно посилилась робота російських пропагандистів. Особливу увагу вони приділяють відео та фотоматеріалам із полоненими воїнами Сил оборони України. За останній тиждень зафіксовано понад 4800 таких повідомлень. У окремі дні росіяни продукували більше ніж 870 повідомлень через більш як 1300 різних джерел”, – йдеться у повідомленні.

На думку фахівців Страткому, в переважній більшості ця інформація є фейком, орієнтованим на внутрішнього споживача. Ймовірно, таким чином кремлівський режим намагається “розбавити” думки про невдачі окупаційної армії на фронті. Крім того, це може бути спрямовано на деморалізацію українських воїнів та їхніх родичів.

“Масова поява матеріалів з полоненими захисниками Батьківщини – це активізація одного з напрямків інформаційної війни РФ проти України. Це не підвищення кількості осіб, що потрапили в полон – це саме підвищення кількості вироблених російською пропагандою матеріалів впливу”, – наголосили у Страткомі.

23 грудня в Україні введено графіки аварійних відключень електроенергії. Під час екстрених відключень стандартні графіки не застосовуються, а тривалість обмежень поки невідома. 

Найближчі щонайменше шість місяців про вибори в Україні можна забути через зламані реєстри, вважає експертка з питань PR-комунікацій виборчих та політичних технологій Ольга Лень.

У листопаді 2024 року Росія запустила по українських регіонах близько 2,3 тисячі безпілотників односторонньої атаки різних типів. 

У ніч на 20 грудня в Якутську сталася пожежа в ізоляторі тимчасового тримання. Внаслідок займання загинули п’ятеро військових, ще семеро постраждалих шпиталізували внаслідок отруєння димом.

У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.