Правляча партія Грузії хоче переписати конституцію для «мирного возз’єднання територій»
Джерело: Новости-Грузия
Правляча партія “Грузинська мрія” заявила про намір внести зміни до конституції з метою “мирного відновлення територіальної цілісності”. Однак опозиція стурбована тим, що це може бути пов’язано з таємними переговорами з Росією.
“Грузинська мрія” планує внести зміни до конституції для буцімто мирного відновлення територіальної цілісності та адаптації системи управління країною до нових реалій.
“Оскільки події навколо Грузії відбуваються дуже динамічно, ми повинні бути готовими до такої ситуації в будь-який момент. З огляду на антидержавні підходи опозиції, можна з упевненістю сказати, що вони будуть виконувати зовнішнє завдання і обов’язково виступатимуть проти конституційних змін, необхідних для відновлення територіальної цілісності. Відповідно, “Грузинська мрія” потребує конституційної більшості, щоб у разі необхідності ніхто не міг перешкоджати необхідним конституційним змінам”, – заявила партія.
Цей пункт викликав рішучий протест з боку опозиції, яка припустила, що в ньому можуть бути натяки на таємні переговори з Москвою та можливі поступки.
- Провладна партія Грузії, “Грузинська мрія”, звинувачує Міхеїла Саакашвілі і його партію “Єдиний національний рух” у війні 2008 року і “зраді країни та народу”.
- 8 серпня 2008 року Росія розпочала широкомасштабну війну проти Грузії.
- США зупинили допомогу Грузії на понад 95 мільйонів доларів через антидемократичні дії уряду.
- 28 липня група опозиційних депутатів парламенту Грузії скерувала до Конституційного суду конституційну скаргу стосовно закону “про прозорість іноземного впливу”.
- Грузинських добровольців, які воювали у складі ЗСУ проти РФ, викликають на допит у Службу державної безпеки (СДБ) Грузії.
Член Комітету Верховної Ради з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій України, національних меншин і міжнаціональних відносин Максим Ткаченко заявив, що близько 150 тисяч внутрішньо переміщених осіб повернулися на тимчасово окуповані території, зокрема, лише до 70 тисяч — у тимчасово окупований Маріуполь.
24 листопада Міністерство оборони Литви повідомило про передачу Україні нової партії військової допомоги.
Чехія не планує продовжувати виключення ЄС, котре дозволяє імпортувати дизельне пальне та інші нафтопродукти РФ, повідомило Міністерство промисловості та торгівлі.
Російська економіка перебуває у глибокій кризі через політику Кремля, спрямовану на підтримку війни проти України. У Білому домі заявили, що перспективи Росії залишаються похмурими, адже глава РФ Володимир Путін підриває економіку, нарощуючи бюджетні витрати на війну до рекордних показників пострадянської історії.
Джерело: Eurogamer Оглядач ігрового порталу Eurogamer Брендан Колдвелл заявив, що українська гра “S.T.A.L.K.E.R. 2” демонструє…