Уряд Естонії погодив закупівлю боєприпасів на суму у понад 1,2 млрд євро
Джерело: пресслужба Міноборони Естонії
Міністр оборони Естонії Ханно Певкур затвердив план розвитку військового відомства на 2024-2027 роки, який, окрім формування сил та засобів, передбачено створення медичного центру.
Зауважується, що новий план розвитку Міністерства оборони орієнтований на “створення інфраструктури, необхідної підтримки військового потенціалу”.
Зокрема, планується придбання ракетного комплексу середньої дальності для розвитку можливостей протиповітряної оборони, ракети класу “повітря-повітря”, також розпочнеться механізація маневрених частин, продовжиться збільшення запасів боєприпасів, розпочате урядом у 2022 році. Так, протягом найближчих чотирьох років буде закуплено боєприпаси на загальну суму понад 1,2 млрд євро.
Планування є ключовим завданням національної оборони. Повномасштабна війна Росії проти України чітко показує, в які можливості нам потрібно інвестувати. Доведення витрат на національну оборону до 3% ВВП дозволяє нам це зробити. У плані розвитку ми поставили своїм пріоритетом якнайшвидше створення необхідних спроможностей, – зазначив Певкур.
Окрім реконструкції злітно-посадкової смуги, на авіабазі Емарі розпочнеться будівництво додаткових казарм, зведуть нові склади боєприпасів. План також передбачає реконструкцію військово-морської бази Піккер та виділення коштів на проєктування індустріального парку боєприпасів.
У відомстві пояснили, що план розвитку Міністерства оборони на 2024-2027 роки базується на десятирічному Плані розвитку національної оборони до 2031 року та забезпечує досягнення цілей, визначених у Плані розвитку національної оборони. Поставлені цілі ґрунтуються на військових порадах командувача силами оборони та цілях стосовно можливостей сил НАТО.
Зауважимо, 10 липня союзники по НАТО досягли згоди стосовно регіональних планів, у яких детально описано, як Альянс відповість на напад Росії, подолавши турецьку блокаду, повідомили троє дипломатів.
- Голова комітету в закордонних справах парламенту Естонії Марко Міхкельсон розкритикував позицію НАТО щодо членства України в Альянсі, висловлену під час саміту, що проходить 11–12 липня у Вільнюсі.
- В Євросоюзі схвально ставляться до рішення США постачати касетні боєприпаси Україні в межах пакету військової допомоги, що готується від США.
- Президент Латвії Едгар Рінкевичс заявив, що його країна продовжить боротися за членство України в НАТО, навіть попри те, що на саміті Альянсу у Вільнюсі так і не була ухвалена дорожня карта для нашої держави.
- Завершуючи саміт НАТО, присвячений війні в Україні та іншим викликам, які швидко змінюються, президент США Джо Байден пообіцяв, що Альянс протистоятиме російській агресії стільки, скільки буде потрібно.
Джерело: Радіо Свобода Президент РФ Володимир Путін має за мету витіснити українські війська з Курської…
Через день після запуску нової балістичної ракети по Дніпру Путін зробив заяву у позаплановому телезверненні. Президент Володимир Путін сказав, що ракету “орешник” неможливо перехопити і пообіцяв провести додаткові випробуванні, у тому числі в “Бойових умовах.
Митрополит Онуфрій з нагоди Дня пам’яти жертв Голодоморів звернувся до прибічників церкви. У своєму монолозі священнослужитель жодного разу не згадав про головну причину голоду – Росії та радянського режиму.
Джерело: Bild Сенатор Грем назвав Україну “найбагатшою країною в Європі” та пообіцяв, що Трамп домовиться…
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.