Фінляндія на кордоні з Росією почне відстежувати мобільні телефони

Джерело: Yle

Фінська прикордонна служба розпочне відстежувати мобільні телефони та інші пристрої поблизу кордону з Росією, отримавши нові можливості для радіотехнічного спостереження. Це стало відповіддю на провокації з боку РФ, яка використовувала мігрантів з арабських та африканських країн для тиску на фінські КПП наприкінці 2023 року та на початку цього.

Нові повноваження дозволяють прикордонникам відстежувати рух пристроїв, що передають радіосигнали, як на фінській, так і на російській стороні кордону. Командувач Прикордонної служби Юхо Ванхатало наголосив, що ці заходи значно покращать здатність реагувати на загрози, такі як контрабанда або нелегальне перетинання кордону. Він уточнив, що спостереження не включатиме перехоплення змісту переговорів, а лише визначатиме місцезнаходження пристроїв.

Моніторинг також охоплюватиме російську сторону кордону, що допоможе виявляти підозрілу активність, зокрема у контексті використання Росією мігрантів для створення кризових ситуацій на кордоні. Тімо Хіеталахті, керівник відділу мобільних мереж Telia Finland, зазначив, що сигнал мобільного телефону можна виявити на відстані до 30-40 кілометрів, що розширює можливості контролю.

Зазначимо, що 2 серпня глава фінського уряду Петтері Орпо казав, що нині відкриття пропускних пунктів на кордоні з Росією неможливе. Питання щодо зняття обмежень розглянуть лише тоді, коли РФ змінить характер своїх дій щодо мігрантів, пише Yle.

Вперше фінсько-російський кордон закрили у листопаді 2023 року. Тоді закрили чотири пункти пропуску на кордоні з РФ через зростання кількості мігрантів.

У зв’язку з цим, минулого року уряд Фінляндії заявив про намір посилити міграційну політику низкою способів. Метою є скорочення дозволів для шукачів притулку до мінімального рівня, дозволеного директивою ЄС.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.