ЗСУ відступили з позицій поблизу Покровська, аби уникнути оточення – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Фахівці ISW зауважили, що українські оборонці були змушені покинути позиції неподалік Покровська, аби не потрапити в оточення окупантів.

Геолокаційні кадри від 22 серпня свідчать, що нещодавно війська РФ окупували населений пункт Птиче (на схід від Покровська) та просунулись далі на південь від цього н.п. Відтак, додали аналітики, це підтверджує заяви РФ про те, що вони захопили решту східного берега Карлівського водосховища у цьому районі.

Також просування окупантів на південь та південний захід від траси Т-0511 (Очеретине-Гродівка) зрівняло російський виступ на схід та південний схід від Покровська замість того, аби створити умови для оточення військ ЗСУ.

“Російські війська, ймовірно, мали на меті наступ на захід від Карлівського водосховища від Яснобродівки та Карлівки, щоб оточити українські сили на схід від лінії Гродівка-Новогродівка-Селидове, але не змогли досягти таких успіхів разом із їхнім просуванням у напрямку Новогродівки та Селидового з боку на південь від траси Т-0511”, – пояснили в ISW.

Останніми тижнями окупанти охопили Сили оборони, під час просування до автомагістралі Е-50 (Донецьк-Покровськ) і загроза тактичного оточення, імовірно, спонукала українських воїнів відступити з позицій на південному сході від Покровська.

Це визнав і речник бригади ЗСУ, яка діяла на Покровському напрямку. Він повідомив, що відступ необхідний, аби вирівняти фронт та вберегти життя військових.

Кілька українських командирів, які діяли на Покровському напрямку, повідомили Associated Press у статті, опублікованій 22 серпня, що новоспечені українські новобранці на Покровському напрямку в деяких випадках відступали з позицій.

В ISW наголосили, що не спостерігали повідомлень про хаотичне відведення ЗСУ з Покровського напрямку, а відсутність швидких тактичних успіхів Росії в цьому районі свідчить про те, що українським силам вдалося відійти з охоплених позицій протягом останніх тижнів.

“ISW також не помічає широкого поширення інформації про оточення та знищення російськими військами українських військових на позиціях на південний схід від Покровська протягом останніх тижнів, і попередні розмови серед російських мілблогерів про передбачуване тактичне оточення в цьому районі вщухли”, – резюмували аналітики.

За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.

Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.

Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.

Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.