Компанія Johnson & Johnson подала до суду через дослідження, що їхні продукти з тальку викликали рак

Джерело: Reuters.

Американська компанія Johnson & Johnson подала до суду на чотирьох лікарів, які опублікували дослідження про те, що їхні товари особистої гігієни на основі тальку можуть викликати ракові захворювання. Компанія вважає наукові роботи неточними і заявляє, що їхні продукти безпечні.

Лікарі опублікували дослідження про те, що азбест, тобто забруднені споживчі вироби з тальку, іноді викликали у пацієнтів розвиток мезотеліоми.

Водночас компанія стискалася з понад 38 тисячами судовими позовами про те, що продукти компанії з тальку, включно з дитячою присипкою, були забруднені азбестом і викликали ракові захворювання, включаючи рак яєчників і мезотеліому. J&J намагається розв’язати позови, сказавши, що продукти не містять азбесту.

Річард Крадін, один з дослідників, відмовився від коментарів. Двоє інших, Тереза Еморі та Джон Меддокс, не відповіли на запити про коментарі. Їхні адвокати теж відмовилися від коментарів.

Американська компанія припинила продаж дитячої присипки на основі тальку на користь продуктів на основі кукурудзяного крохмалю. Рішення пояснили збільшенням кількості судових позовів і “дезінформацією” про безпеку продукту з тальком.

У 2021 році J&J стала розглядати банкрутство як потенційне рішення судових позовів. За цей час витрати компанії на програшні для них вироки, пов’язані з тальком, угоди та судові витрати досягли приблизно 4,5 мільярда доларів.

У 2019 році Moline опублікував статтю, в якій вивчали 33 пацієнтів, які сказали, що вони зазнали впливу азбесту лише через тальк. Дослідники, які нині зіткнулися з судовими позовами, продовжили дослідження 75 подібних пацієнтів у 2020 році. Усі лікарі приховали факт, що деякі пацієнти піддавалися впливу азбесту з інших джерел. У компанії просять суд змусити дослідників розкрити особи пацієнтів.

У позовах, серед інших претензій, йдеться про приниження продукту та шахрайство.

Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.

2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.