Норвегія дозволила Україні використовувати свої технології артилерійських снарядів
Джерело: Bloomberg
В п’ятницю, 23 серпня, уряд Норвегії дозволив Україні використовувати свої оборонні технології для артилерійських снарядів, розроблені Nammo AS.
Минулого місяця Норвегія вирішила збільшити виробництво передових артилерійських боєприпасів і ракетних двигунів, щоб збільшити постачання в Україну та її союзників по НАТО, а також зміцнити власні запаси.
“Ми бачимо, що важливо зміцнити здатність українців виробляти сучасні артилерійські боєприпаси в Україні”, — сказав прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере.
Nammo, спільним власником якої є норвезька держава та фінська аерокосмічна та оборонна компанія Patria Oyj, також погодилася налагодити ліцензійне виробництво 155-мм артилерійських снарядів в Україні, повідомив уряд Норвегії.
- Міністр оборони Норвегії Бйорн Арільд Грам оголосив, що Норвегія передасть Україні запчастини для гелікоптерів Sea King, аби допомогти підтримати їх експлуатацію та технічне обслуговування. Ці гелікоптери передала Україні Німеччина.
- Україна отримає від Норвегії фінансову допомогу, яку використають для відновлення пошкодженої та зруйнованої енергетичної інфраструктури. Загалом Осло передасть 1,1 млрд крон (близько 74 млн доларів).
На повномасштабній війні РФ проти України загинув ще один грузинський боєць Бадрі Кварацхелія. Інформацію підтвердили у МЗС Грузії.
22 грудня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо прилетів з візитом до Росії. Наразі триває офіційна зустріч між ним та главою РФ Володимиром Путіним у Кремлі.
Обраний президент США у своїй передвиборчій кампанії обіцяв швидко покласти край російсько-українській війні. Responsible Statecraft припускає, що може розглянути нестандартні підходи, а саме використання арктичних питань для переговорів із Росією.
Під час виступу з нагоди Дня дипломата Президент України наголосив на ключових завданнях для української дипломатії у наступному році, зокрема, на досягненні справедливого миру та подальшому зміцненні міжнародної підтримки України.
Президент Володимир Зеленський нагадав, що українська енергетика вже третій рік є мішенню для Росії. І щоразу працівники галузі роблять усе можливе, щоб повернути світло в міста й села.