У США обговорюють підтримку операції ЗСУ на Курщині – WP
Джерело: The Washington Post+
В адміністрації президента США Джо Байдена досі обговорюють чи потрібно допомагати Україні в її операції у Курській області РФ, аби розширити територію, яку контролюють ЗСУ.
За словами офіційних осіб США, Пентагон запитував в України, що їм потрібно для успіху, однак досі ніяких рішень щодо підтримки зусиль ЗСУ не ухвалено.
Обговорення всередині адміністрації Байдена зосередили на тому, чи варто скорегувати пакети з озброєнням, яке тепер постачають Україні кожні два тижні.
Зокрема обговорювали те, чи варто збільшити постачання бронетехніки або пришвидшити постачання певних боєприпасів та іншого обладнання, яке б допомогло ЗСУ облаштуватись та захищатись на Курщині.
Напередодні США оголосили про пакет допомоги Україні на 125 мільйонів доларів, до якого увійшли боєприпаси, автівки “швидкої” та медичне обладнання, протитанкові ракети та БпЛА. Це все необхідно Україні для боротьби з російськими окупантами на сході.
Однак у питанні Курської області американських посадовців хвилюють два питання: перше – США не впевнені у каструльній стратегії України, а друге – залежність України від американської зброї, що може призвести до прямої ескалації США і НАТО з Росією.
У США офіційно заявляють, що не знають про мету України у Курській області і про те, як далі діятимуть ЗСУ.
“У них може бути план, але вони не діляться ним з нами”, – сказав один з посадовців США на умовах анонімності.
Попри те, що США не знали про плани України та хвилювання загальною стратегією, дехто в адміністрації Байдена висловив захоплення тим, як ЗСУ увійшли на Курщину додавши, що українські бійці використовували деякі американські тактики, які вони не могли чи не хотіли застосовувати у межах минулорічного контрнаступу.
Саме після невдалого контрнаступу офіційні особи та військове командування України посилили таємничість щодо своїх дій. Хоча США спостерігали переміщення ЗСУ на Сумщині, поблизу кордону РФ, вони не думали, що почнеться вторгення на російську територію.
Ще одне питання, яке обговорюють в адміністрації Байдена – використання американського озброєння на території РФ, що було б порушенням політики США, яка гласить, що їхнє озброєння Україна може використовувати лише на своїй території і лише для захисту.
Офіційно у США наголошують, що їхня позиція щодо застосування зброї не змінилась. Україна ж продовжує закликати США зняти всі обмеження щодо атак. З таким же закликом цього тижня виступив і глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозеп Боррель.
Росія публічно звинуватила США у тому, що вони допомагали ЗСУ у наступі на Курщину та звинуватили “американських найманців” у тому, що вони також воюють на їхній території. При цьому жодних доказів Росія не надала.
США запевняють, що не передавали Україні жодних розвідданих для операції на Курщині.
“Я не можу передбачити, що США допомагатимуть розвідданими, щоб дозволити захоплення суверенної російської території”, – сказав один з американських посадовців.
Україна повідомила про перші успіхи операції на Курщині: створення буферної зони, що допомогло зменшити обстріли прикордоння Сумщини, та взяття у полон сотень російських військових, яких будуть обмінювати на українських військовополонених. Україна також вважає, що утримання російських територій дасть перевагу на майбутніх перемовинах.
Однак військове командування України також сподівалось, що росіяни виведуть частину своїх військ з українських земель для захисту своєї території, проте РФ так і не передислокувала війська з Покровського напрямку на Донеччині, де окупанти ведуть найактивніші бої, наближаючись до Покровська.
Дехто з українських військових визнає, що захищати місто тепер стало важче, адже частину боєприпасів та резерви відправляють у Курську область.
За словами американського посадовця, США не дають порад Україні щодо подальших дій, та й Україна не просить про них.
“Вони зроблять те, що планують зробити”, – сказав він.
- Російський генерал Олександр Лапін розпустив раду, яка відповідала за оборону Курської області, за кілька місяців до настання ЗСУ. За словами офіційного представника російських спецслужб, генерал-полковник заявляв, що лише у військових є сили та ресурси для захисту кордону Росії.
- Офіційні особи США занепокоєні тим, що якщо операція Збройних сил України у Курській області РФ продовжиться, що українські сили будуть занадто розтягнутими уздовж фронту.
У Великій Британії відкликали понад 11 тисяч флаконів очних крапель Zaditen через проблеми на виробництві, що могло призвести до нестерильності препарату.
Канадський попспівак Джастін Бібер неочікувано для шанувальників представив свій новий музичний альбом під назвою “Swag”.
Федеральний апеляційний суд США у Вашингтоні відхилив угоду про визнання вини Халіда Шейха Мохаммеда — головного обвинуваченого в організації терактів 11 вересня 2001 року.
Співробітники Служби безпеки України під час проведення спецоперації ліквідували агентів російських спецслужб, які за завданням ФСБ РФ здійснили убивство полковника СБУ в Києві.
Американський журналіст Такер Карлсон закликав позбавляти громадянства американців, які воювали на боці України або Ізраїлю.