На засіданні Ради Україна-НАТО обговорили створення щита ППО — Умєров

Джерело: Рустем Умєров/Фейсбук

28 серпня міністр оборони Рустем Умєров взяв участь у режимі відеоконференції у засіданні Ради Україна-НАТО, скликаної у звʼязку з масованими ракетними обстрілами РФ українських міст.

Умєров нагадав, що 26 серпня держава-терорист запустила понад 200 ракет та дронів, вбивши невинних людей та зруйнувавши критичну інфраструктуру.

Поінформував партнерів про поточну ситуацію. Обговорили подальші плани щодо поставок систем ППО та ракет до них. Нам потрібно посилювати нашу протиповітряну оборону. Також ми продовжуємо консультації, зокрема і у двосторонніх форматах, щодо створення щита протиповітряної оборони — так званого поясу безпеки над західними регіонами держави, — наголосив міністр.

Глава оборонного відомства висловив вдячність союзникам за непохитну підтримку і обіцяну допомогу. Він додав, що усе більше союзників підтримують зняття обмежень для використання далекобійної зброї для самооборони України в межах міжнародного права.

Зауважимо, 28 серпня відбулося засідання Рада Україна-НАТО після нещодавніх потужних ракетних ударів Росії по українських цивільних та інфраструктурі. Союзники рішуче засудили російську атаку та підтвердили свою відданість подальшому зміцненню оборони України.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, котрий головував на зустрічі, наголосив: “Україна продовжує щодня перехоплювати російські ракети, рятуючи незліченну кількість життів. Проте здатність України підтримувати свою оборону потребує збільшення постачань та підтримки. Після останнього російського нападу члени Альянсу сьогодні знову підтвердили, що збільшують свою військову допомогу Україні. Ми повинні продовжувати забезпечувати Україну технікою та боєприпасами, необхідними для захисту від російського вторгнення. Це життєво важливо для здатності України продовжувати боротьбу”.

Зустріч, скликана на прохання України, відбулася на рівні послів. Міністр оборони Рустем Умеров поінформував союзників по відеозв’язку про нинішню безпекову ситуацію та першочергові потреби ЗСУ.

Раніше Зеленський заявив, що російська атака по Україні 26 серпня стала однією з найбільших. ЗС РФ використали понад сотню ракет різних типів та близько сотні “шахедів”. Атаку спрямували по критичній цивільній інфраструктурі.

Зокрема російську атаку на енергооб’єкти 26 серпня віднесуть до однієї з наймасовіших, сказав радник прем’єр-міністра України, член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко.

Ми повідомляли, щоночі небо над Україною мужньо боронять ЗСУ, використовуючи зокрема передане західними партнерами озброєння. І попри те, що ворог витрачає сотні мільйонів доларів на масовані удари по нашій території, вартість захисту України подекуди перевищує витрати Росії. Водночас один з найбільших масованих ударів РФ по Україні 26 серпня коштував ворогу близько 1,26 млрд доларів.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.