У США ув’язнили чоловіка, який першим увірвався до Капітолія під час штурму у 2021 році
Джерело: BBC
Американський суд виніс вирок першому учаснику, який увірвався до будівлі Конгресу США у Вашингтоні 6 січня 2021 року, намагаючись зупинити процес офіційної сертифікації результатів президентських виборів.
Зазначається, що 47-річного Майкла Спаркса засуджено до 53 місяців позбавлення волі. Окрім того, суд оштрафував чоловіка на 2 000 доларів.

Фото: ВВС
Прокуратура вимагала для нього 57 місяців ув’язнення.
За даними агентства, під час судового розгляду в березні цього року Спаркс уже був визнаний винним у порушенні громадського правопорядку, хуліганстві та інших пов’язаних звинуваченнях.
На слуханні щодо винесення йому вироку Спаркс сказав судді, що він досі вірить у фальшиву теорію змови про те, що “у експрезидента Дональда Трампа вкрали перемогу на виборах 2020 року”.
“Я не думаю, що ви усвідомлюєте всю серйозність того, що сталося того дня, і, відверто кажучи, всю серйозність того, що ви зробили”, – відповів йому федеральний суддя Тімоті Келлі.
Відомо, що Спаркс, одягнений у бронежилет, увірвався до Капітолія через розбите вікно та стрибнув на підлогу незабаром після 14.00 години за місцевим часом 6 січня 2021 року після того, як Дональд Трамп виступив перед натовпом у Вашингтоні, округ Колумбії.
Спаркса затримали через декілька тижнів після штурму будівлі Конгресу США.
Нині вже близько 1 500 особам висунули звинувачення у зв’язку зі штурмом Капітолія понад три роки тому.
Згідно з останніми даними міністерства юстиції США, оприлюдненими на початку цього місяця, майже 900 осіб визнали себе винними в різних злочинах, а понад 180 засуджено.
- Колишній президент США Дональд Трамп публічно підтвердив, що висловив агентам Секретної служби бажання поїхати до Капітолія 6 січня 2021 року.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.