Вже понад 1,4 млн українців скористалися комплексною послугою для ВПО «Дії»
Джерело: міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.
У держзастосунку “Дія” комплексною послугою для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) скористалися вже більше як 1,4 млн українців.
За словами міністра, далі цифровізували ще 2 сервіси для переселенців — зміна фактичного місця проживання та скасування статусу ВПО. Раніше переселенцям треба було йти до органів соцзахисту фізично щоразу у випадку зміни місця проживання.
Він підкреслив, що громадяни частіше не доходили до держорганів офлайн для скасування довідки і як результат не скасовували статус, коли повернулися додому. За першу добу запуску послуги нею скористалися більше українців, ніж за місяць в офлайні.
“Цифровізація приносить круті результати. Понад 200 тисяч разів українці скасували довідку переселенця та 110+ тисяч змінили місце проживання. До того ж ці послуги повністю автоматичні, тож не треба чекати, поки заяву опрацює реєстратор. Це економить ваш час, унеможливлює помилки в заяві та прибирає людський фактор”, – зазначив міністр.
Федоров зауважив, що нині для зміни статусу довідки треба зробити кілька кліків.
- Перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак повідомила, що громадяни України, які перебувають за кордоном 45 днів без вагомих причин, втратять статус внутрішньо переміщених осіб і з 1 серпня будуть позбавлені державних виплат.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.