Чоловіки їдять більше м’яса, ніж жінки, особливо у розвинених країнах – дослідження
Джерело: Associated Press
Дослідники проаналізували результати опитування понад 28 тисяч людей у 23 країнах на чотирьох континентах, щоб підрахувати різницю у споживанні м’яса за гендерною ознакою, та виявили, що чоловіки і жінки їдять різну кількість м’яса, і, незалежно від культурних відмінностей, різниця в раціонах зростає разом з рівнем розвитку країн.
Нове дослідження засвідчило, що коли жінки і чоловіки мають соціальну та фінансову можливість обирати раціон, їхні харчові звички стають усе більш відмінними.
Крім опитування, науковці врахували в роботі індекс людського розвитку ООН, який описує здоров’я, освіту та рівень життя, а також глобальний індекс гендерного розриву Всесвітнього економічного форуму.
Відмінності у кількості м’яса, яку споживали представники різних статей, були суттєвішими у країнах з вищим рівнем розвитку та гендерної рівності. Винятками стали Китай, Індія та Індонезія.
За словами вчених, ймовірно, гормональні особливості жінок змушували їх уникати потенційно зараженого м’яса під час вагітності, аби вберегти плід. Тоді як чоловіки, виконуючи у деяких суспільствах роль мисливців, навпаки – шукали м’ясні білки.
При цьому соціальний психолог Даніель Розенфельд з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (США) переконаний, що суспільні норми формують гендерну ідентичність із раннього дитинства, отож здатні і впливати на наповненість тарілки.
Суспільство чинить культурний тиск на чоловіків, щоб ті не відмовлялися від м’яса, сюди ж відносять і популярне уявлення про те, що приготування м’яса – чоловіча справа.
Також культурні фактори впливають на те, як люди реагують на нову інформацію. За словами професорки психології з Університету Аделаїди в Австралії Каролін Семмлер, яка не брала участі в дослідженні, жінки більш схильні скоротити вживання продуктів тваринного походження після інформації про жорстоке поводження з тваринами.
Водночас чоловіки частіше обирають спротив. “Один учасник сказав мені: “Я думаю, ви намагаєтеся змусити мене їсти менше м’яса, тому я буду їсти більше”, – розповіла вона про одне із своїх попередніх досліджень.
- У Норвегії провели дослідження, яке аналізувало здоров’я 77 000 норвежців протягом 40 років, зокрема вплив картоплі в раціоні на ризик смерті.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.
Державний бюджет щороку покриває витрати народних депутатів на житло та транспорт. У 2025 році загальна норма витрат на одного парламентаря становитиме 2,28 млн грн.
У Німеччині ультраправа партія “Альтернатива для Німеччини” виступає за скасування санкцій проти Росії і має намір активізувати економічну співпрацю з Москвою. Це випливає із нової передвиборчої програми АдН, представленої на офіційному сайті партії.
ДБР завершило розслідування щодо 14 учасників злочинної організації, які створили мережу нелегальних “наркокабінетів” у Києві та Харкові. Учасники злочинної організації створили 24 так званих “наркологічних кабінети”, в яких лікарі незаконно видавали медичні рецепти на метадон, який використовують в замісній терапії наркозалежних.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.