Україна близька до великого успіху на фронті – естонська розвідка

Джерело: ERR

Керівник розвідцентру Сил оборони Естонії полковник Марґо Гросберг заявив, що дії української армії під час контрнаступу та ознаки ускладнень для російських військових можуть вказувати на те, що найближчим часом Україна може досягти великого успіху на фронті.

Під час брифінгу в міністерстві оборони Гросберг розповів про тактику ЗСУ щодо знищення командних пунктів та логістичних центрів російських військ точковими ударами, про успіхи в районах під Бахмутом та слова російського генерала, що вказують на вичерпування російських резервів.

“Все це свідчить про те, що українці близькі до успіху”, – зазначив Гросберг.

Підготовчі наступальні операції, які зараз проводять ЗСУ, спрямовані на те, аби скувати російські частини на вузьких ділянках та знайти слабкі місця для прориву. З цією метою атакуються важливі транспортні вузли, логістичні пункти та центри управління російської армії в тилу, пояснив полковник.

Він також розповів про те, що українським підрозділам під Бахмутом вдалося захопити ключові ділянки місцевості на північ та південь від міста, що дає можливість вести артилерійський обстріл міста, утримуваного російськими військами, та контролювати дороги, що ведуть до нього. Це, за словами Гросберга, ускладнює постачання для російських підрозділів, що там знаходяться.

Окрім того, великий вплив справляє той факт, що російські повітрянодесантні війська, дислоковані в Бахмуті з весни, все ще прив’язані до міста, зазнають втрат та не можуть бути перекинуті в інше місце або виведені в резерв. Враховуючи, що десантники – це елітний російський підрозділ, бійці якого мають високий бойовий дух, така тактика виснаження, безумовно, позначається на їх мотивації.

На південному фронті, в районі Запоріжжя та Великої Новоселівки, українські підрозділи збільшили площу звільненої території і точковими ударами знищують ключові об’єкти росіян в цьому районі, – продовжив Гросберг. Він особливо відзначив удар по готелю у Бердянську, внаслідок якого було вбито заступника командувача Південного військового округу російського генерал-лейтенанта Олега Цокова.

Полковник також звернув увагу на звільнення російського генерала Івана Попова, як передбачається, через його критику на адресу генштабу та витоку записів про становище 58-ї армії під його командуванням. Гросберг процитував Попова, зазначивши, що частини дуже довго перебувають на передовій та не змінюються, окрім того, солдати масово гинуть через роботу артилерії супротивника.

“Все це говорить про те, що резерви Російської Федерації вичерпуються, оскільки підрозділи не ротуються”, – резюмував Гросберг.

Експерт зазначив і те, що на північному сході, на Сватівському та Куп’янському напрямках російські війська хоч і завдали найбільшої кількості ударів та досягли певних успіхів, але поки що далекі від тактичного прориву. Мета тиску там – змусити Україну перекинути війська з-під Бахмута та інших місць, де вони досягли успіху, – пояснив Гросберг.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.