Нардеп Железняк порадив «не шукати логіку» у кадровій політиці уряду

Джерело: кореспондентка Еспресо

Народний депутат України Ярослав Железняк прокоментував кадрові зміни в українському Кабміні, назвавши їх “технічною зміною” та порадив не шукати у цьому процесі “логіку”,

Я щиро вам раджу не шукати логіку в тому, що буде відбуватись, або відбувається у нашій кадровій політиці. Її просто немає. Фраза колег з “Української правди”, що спочатку хотіли когось призначити, потім хоча б когось, потім призначили тих, кого спіймали, – це дуже близько до того, що відбувається, – пояснив Железняк.

Народний обранець вважає кадрові ротації “банальною технічною заміною”, коли “одних осіб з виконавчої гілки влади змінюють на інших таких самих осіб з виконавчої гілки влади”.

За словами нардепа, від того, що у міністра, або його заступника зміниться візитівка – зміни у країні не відбудуться.

Раніше Железняк зауважив, що монобільшості у Верховній Раді не вистачило власних голосів для призначення жодного міністра.

Зокрема він оприлюднив рейтинг міністрів за кількістю голосів: Сибіга МЗС – 258 голосів, Калмикова МінВет – 256, Стефанішина МінЄС та МінЮст – 253, Точицький МінКуск – 252, Коваль МінАгро – 251, Сметанін МінПром – 247, Гринчук МінЕко – 246, Кулеба МінВідновлення – 240, Бідний МінСпорт – 239.

Окрім цього, Железняк опублікував рейтинг саме за підтримкою від “Слуги народу” як коаліції: Сибіга МЗС – Cлуга 194, Точицький МінКуск – Cлуга 193, Калмикова МінВет – Cлуга 193, Гринчук МінЕко – Cлуга 191, Сметанін МінПром – Слуга 191, Коваль МінАгро – Слуга 191, Стефанішина МінЄС та МінЮст – Cлуга 189, Бідний МінСпорт – Cлуга 189, Кулеба МінВідновлення – Cлуга 167.

Він резюмував, що жодне голосування не набрало від Коаліції навіть 200 голосів.

Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив у вівторок, 3 вересня, що цього тижня можна очікувати “велике перезавантаження уряду”.

Нардепи погодили відставку міністра юстиції Дениса Малюськи. Рішення підтримали 249 депутатів. Також Рада проголосувала за відставку Ольги Стефанішиної з посади віцепрем’єр-міністерки з питань євроінтеграції та Руслана Стрільця з посади міністра захисту довкілля.

І попри те, що спершу парламент не підтримав відставку Ірини Верещук з посади віцепрем’єр-міністерки та міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а Коваля з посади голови Фонду державного майна. Рада проголосувала за відповідні рішення 5 вересня.

Також парламент прийняв рішення про відставку міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна. За це проголосували 243 депутати.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.