Нардеп Железняк порадив «не шукати логіку» у кадровій політиці уряду

Джерело: кореспондентка Еспресо

Народний депутат України Ярослав Железняк прокоментував кадрові зміни в українському Кабміні, назвавши їх “технічною зміною” та порадив не шукати у цьому процесі “логіку”,

Я щиро вам раджу не шукати логіку в тому, що буде відбуватись, або відбувається у нашій кадровій політиці. Її просто немає. Фраза колег з “Української правди”, що спочатку хотіли когось призначити, потім хоча б когось, потім призначили тих, кого спіймали, – це дуже близько до того, що відбувається, – пояснив Железняк.

Народний обранець вважає кадрові ротації “банальною технічною заміною”, коли “одних осіб з виконавчої гілки влади змінюють на інших таких самих осіб з виконавчої гілки влади”.

За словами нардепа, від того, що у міністра, або його заступника зміниться візитівка – зміни у країні не відбудуться.

Раніше Железняк зауважив, що монобільшості у Верховній Раді не вистачило власних голосів для призначення жодного міністра.

Зокрема він оприлюднив рейтинг міністрів за кількістю голосів: Сибіга МЗС – 258 голосів, Калмикова МінВет – 256, Стефанішина МінЄС та МінЮст – 253, Точицький МінКуск – 252, Коваль МінАгро – 251, Сметанін МінПром – 247, Гринчук МінЕко – 246, Кулеба МінВідновлення – 240, Бідний МінСпорт – 239.

Окрім цього, Железняк опублікував рейтинг саме за підтримкою від “Слуги народу” як коаліції: Сибіга МЗС – Cлуга 194, Точицький МінКуск – Cлуга 193, Калмикова МінВет – Cлуга 193, Гринчук МінЕко – Cлуга 191, Сметанін МінПром – Слуга 191, Коваль МінАгро – Слуга 191, Стефанішина МінЄС та МінЮст – Cлуга 189, Бідний МінСпорт – Cлуга 189, Кулеба МінВідновлення – Cлуга 167.

Він резюмував, що жодне голосування не набрало від Коаліції навіть 200 голосів.

Голова парламентської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія заявив у вівторок, 3 вересня, що цього тижня можна очікувати “велике перезавантаження уряду”.

Нардепи погодили відставку міністра юстиції Дениса Малюськи. Рішення підтримали 249 депутатів. Також Рада проголосувала за відставку Ольги Стефанішиної з посади віцепрем’єр-міністерки з питань євроінтеграції та Руслана Стрільця з посади міністра захисту довкілля.

І попри те, що спершу парламент не підтримав відставку Ірини Верещук з посади віцепрем’єр-міністерки та міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, а Коваля з посади голови Фонду державного майна. Рада проголосувала за відповідні рішення 5 вересня.

Також парламент прийняв рішення про відставку міністра з питань стратегічних галузей промисловості Олександра Камишіна. За це проголосували 243 депутати.

Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.

Рішенням Київського апеляційного суду призначили новий розгляд справи ексголови Броварської райдержадміністрації Володимира Майбоженка. У квітні 2024 року він напідпитку збив на пішохідному переході чотирьох осіб.

На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.

Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.

16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.