Німецька опозиція закликала Шольца не штовхати Київ до «фейкового миру»

Джерело: Родеріх Кізеветтер в інтерв’ю Bild

Опозиція Німеччини сприйняли як небезпечну зміну курсу Соціал-демократичної партії Німеччини, котра входить до правлячої країни коаліції, заяву канцлера ФРН Олафа Шольца про необхідність прискорити початок дипломатичного врегулювання в Україні.

Ініціатива Шольца “була передбачуваною”, заявив експерт із зовнішньої політики опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер.

За його словами, ці зусилля вписуються у стратегію частини соціал-демократів, спрямовану на те, щоб “непомітно підштовхнути Україну до хибного миру, що диктується Росією”. Однією зі складових цього процесу є поступове скорочення підтримки України та вимоги розпочати мирні переговори з Росією, додав політик.

Прагнення канцлера ФРН запросити РФ на наступний мирний саміт щодо України є неправильним, упевнений депутат бундестагу, у минулому – офіцер бундесверу. На його думку, цим Шольц хотів би записати у свої заслуги досягнення у мирному врегулюванні, але це погіршує ситуацію для України і тим самим послаблює безпеку Європи та Німеччини.

Крім того, на думку Кізеветтера, Шольц піддався російській дезінформації та пропаганді, а тому проголошений ним “поворотний момент” у безпековій політиці “є фарсом”.

Нещодавно ЗМІ дізналися, що Олаф Шольц готує план врегулювання війни в Україні, який не виключає передачі Росії частини українських територій.

Лідер соціал-демократів вже працює разом з деякими прихильниками Соціал-демократичної партії Німеччини над своєрідним “Мінськом-3” (Мінські угоди – ред.), – розповіло джерело, близьке до уряду.

Як зауважується, після невдач на виборах Шольц має намір “розіграти українську карту”, ​​щоб зміцнити свої позиції при владі. При цьому план, який готує канцлер, не виключає передачу РФ частини української території.

На виборах у Тюрингії та Саксонії Соціал-демократична партія Німеччини Шольца посіла п’яте та четверте місце, набравши 6,1% та 7,3% відповідно. Позначка для проходження до парламенту становить 5%. У Тюрінгії впевнену перемогу здобула права партія “Альтернатива для Німеччини” (АдГ), набравши 32,8% голосів. У Саксонії ця партія зайняла другий рядок з 30,6% голосів, поступившись Християнсько-демократичному союзу (ХДС), який набрав 31,9%.

Напередодні в інтерв’ю Шольц наголосив на необхідності провести новий саміт миру з метою врегулювання кризи в Україні з обов’язковою участю Росії.

Раніше повідомлялося, що Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ. Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg заявив, що не виключає запрошення Росії на майбутній мирний саміт, проте вважає Путіна – занадто наляканим.

Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

На першому глобальному саміті миру у Швейцарії не було жодних представників РФ.

  • У РФ заявили, що їхня країна не має наміру брати участі у другому Саміті миру, – сказав заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін.
  • Дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід.
  • Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).

В ніч на 11 липня російські війська пошкодили три медичні заклади на Харківщині: пологовий будинок, стоматологічну поліклініку та міську лікарню.

Мешканець американського Детройта, відомий своєю щедрістю, влаштував для місцевих жителів “грошовий дощ” з гелікоптера. Це стало його останнім подарунком для місцевих після смерті.