Зараз ніхто не знає, на скільки часу взимку вимикатимуть світло — Шмигаль
Джерело: пресконференція
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що нині неможливо точно передбачити, як довго взимку триватимуть відключення електроенергії та чи будуть вони взагалі. За його словами, надавати прогнози некоректно, оскільки Росія продовжує планувати терористичні удари по енергетичній інфраструктурі України.
“Ніхто сьогодні не може сказати про 4 години, 16 годин або зовсім без відключень. Тому що росіяни мають свої терористичні плани знищення нашої енергетичної інфраструктури”, – сказав Шмигаль.
Водночас прем’єр наголосив, що Україна пройде цю зиму, а підготовка до опалювального сезону триває. Він додав, що енергетичні об’єкти захищаються різними рівнями, зокрема системами ППО та пасивними методами, такими як габіони й бетонні споруди.
Україна також розбудовує децентралізовану теплову генерацію, наприклад, у Харківській області, де встановлено одномегаватні котельні після знищення росіянами місцевих ТЕЦ. За словами Шмигаля, партнери України вже закумулювали 560 млн євро на підтримку енергетики, що дозволило профінансувати закупівлю обладнання на 170 мегаватів потужності.
“Маємо від партнерів підтримку, і вони фактично за рахунок коштів фонду підтримки української енергетики закумулювали 560 млн євро. Профінансували закупівлю обладнання розподілення генерації потужністю 170 мегаватів. Крім цього, кількість наявних у підприємств когенераційних установок сьогодні вже 169, з них 83 введені в експлуатацію. Плюс міжнародні партнери підтвердили постачання ще 191 установки та 101 блочно-модульної котельні. Це наш резерв енергетичної стійкості не лише в генерації електроенергії, а також у генерації тепла, до чого ми готуємося на цей опалювальний сезон”, – додав прем’єр.
Окрім того, понад 80% українських шкіл забезпечені генераторами, а всі лікарні мають резервну потужність.
- Уряд додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.
- Зранку 26 серпня одним з атакованих енергооб’єктів силами ЗС РФ стала Київська гідроелектростанція (ГЕС), що знаходиться біля міста Вишгород. На відео видно пожежу та руйнування.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.