Шістдесят країн схвалили «схему» використання ШІ у війську
Джерело: Reuters
Близько 60 країн, включаючи Сполучені Штати, у вівторок, 10 вересня, схвалили “схему дій” для управління відповідальним використанням штучного інтелекту (ШІ) в армії. Однак близько 30 країн, серед яких Китай, не підтримали документ.
Саміт “Відповідальний штучний інтелект у військовій сфері” (REAIM) у Сеулі, другий у своєму роді, слідує за тим, що відбувся в Гаазі минулого року. Тоді близько 60 країн, включаючи Китай, підтримали подібний “заклик до дії” без юридичних зобов’язань.
Цьогорічний проєкт більше орієнтовано на дії, відповідно до передових обговорень і розробок у військовій сфері.
Серед деталей, доданих у документі, необхідність запобігти використанню штучного інтелекту для розповсюдження зброї масового знищення (ЗМУ) суб’єктами, а також важливість підтримки людського контролю та участі в застосуванні ядерної зброї.
Проте Китай був серед приблизно 30 країн, які направили представника уряду на саміт, але не підтримали документ, що свідчить про різкі розбіжності у поглядах зацікавлених сторін.
Місце і час проведення наступного саміту все ще обговорюються, повідомили офіційні особи.
- Міністерство оборони США планує розгорнути тисячі автономних транспортних засобів зі штучним інтелектом до 2026 року на тлі перегонів із Китаєм.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.