У Фінській затоці зафіксували збої в роботі GPS
Джерело: Yle
У Фінській затоці були виявлені збої в роботі GPS та GNSS на суднах.
Як розповіли в мовнику, порушення в супутниковому позиціюванні особливо спостерігалися у східній частині Фінської затоки, поблизу Котки та Гельсінкі, про що сповістили багато цивільних суден і підрозділи берегової охорони країни.
Берегова охорона закликала всіх, хто керує суднами, мати при собі морську карту та переконатися, що навігація традиційними методами також можлива.
Відтоді, як Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, навколо Фінської затоки та Східної Фінляндії спостерігалися масштабні збої в роботі GPS. Серед іншого, втручання порушило роботу комерційного авіасполучення.
Колишній командувач Cилами оборони Фінляндії, депутат парламенту Ярмо Ліндберг раніше заявляв, що Росія глушить GPS у регіоні, щоб запобігти українським атакам на стратегічні цілі в РФ.
“Росія використовує глушіння для захисту, наприклад, баз, складів, нафтових резервуарів. Водночас вони створюють проблеми для комерційного регулярного руху, що їх зовсім не турбує”, – пояснив він.
- Пасажирський літак Finnair, який прямував із Гельсінкі до фінського міста Йоенсуу, що поблизу кордону з Росією, не зміг приземлитися в пункті призначення через перешкоди GPS-сигналу.
Зранку 28 листопада ЗС РФ здійснили вже 11 з початку року масовану атаку на українську енергосистему. Нині графіки аварійних відключень світла скасовано.
Зранку 28 листопада російські військові завдали масованого удару, використавши близько 100 БпЛА та 90 ракет різних типів. У Повітряних силах уточнили, що ворог застосував 188 засобів повітряного нападу.
Генеральний директор енергопостачальної компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що аварійні відключення електроенергії, запроваджені через масовану атаку на енергетичну інфраструктуру, за прогнозом можуть тривати до 20:00.
Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями.
У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.