На Одещині затримали 4-х паліїв автівок військових: серед них троє – неповнолітні

Джерело: Служба безпеки України

В Одеській області затримано чотирьох осіб, які підпалювали автомобілі військових, насамперед службові мікроавтобуси та позашляховики. Серед затриманих – троє неповнолітніх.

Для підпалів окупанти дистанційно залучили двох мешканців Одеси, переселенця з Луганщини та жителя Ізмаїльського району.

Всі вони шукали легкого заробітку у телеграм-каналах, де й потрапили у поле зору ворога.

Спершу зловмисники знаходили потрібні автомобілі, а потім погоджували їх зі своїми кураторами.

Після підпалів вони фіксували загоряння на камери власних телефонів та відправляли “відеозвіт” представникам російських спецслужб.

Загалом зловмисники встигли підпалити шість автівок українських воїнів, однак грошей за це від окупантів так і не отримали.

Співробітники СБУ затримали зловмисників “по гарячих слідах” у різних районах Одещини. Під час обшуків в оселях затриманих вилучено засоби підпалу та мобільні телефони із доказами підривної діяльності на користь РФ.

Слідчі Служби безпеки повідомили затриманим (відповідно до вчинених злочинів) про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період);
  • ч. 2 ст. 194 ( умисне пошкодження майна, вчинене шляхом підпалу).

Зловмисники перебувають під вартою. Їм загрожує від 8 до 10 років тюрми.

  • СБУ та Нацполіція затримали п’ятьох осіб, які виконували “замовлення” російських спецслужб у Києві та підпалювали авто ЗСУ.

В Bloomberg заявили, що Кремль використовує ютуб, щоб поширювати свої відео, проте обмежує доступ для росіян.

Сьогодні, 19 вересня, Верховна Рада в цілому прийняла нову постанову про зміну назв 327 населених пунктів у рамках дерусифікації.

СБУ повідомила про підозру клірику київського монастиря УПЦ МП, який виправдовував повномасштабне вторгнення Росії.

Президент Румунії Клаус Йоганніс звернувся до парламенту з проханням дозволити створення на території країни морської навчальної бази для підготовки українських морських піхотинців. Ініціатива є частиною міжнародних зусиль для зміцнення обороноздатності України в умовах російської агресії.

На слуханнях Конгресу США, які відбулись 18 вересня, відзначили, що Україна в умовах війни втілює інновації у військових технологіях та концепціях набагато швидше, аніж США.