Лідер партії Шольца пропонує створити контактну групу для просування “мирної ініціативи”

Джерело: Tagesschau

Лідер фракції Соціал-демократичної партії Німеччини в Бундестазі, Рольф Мютценіх, виступив з пропозицією заснувати міжнародну контактну групу для підтримки мирної ініціативи у війні між Росією та Україною.

За його словами, канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Володимир Зеленський “згодні з тим, що зараз саме час активізувати зусилля з проведення мирних переговорів і що Росія також має бути присутня на наступному мирному саміті”.

“Це також дасть можливість іншим країнам взяти активнішу участь у припиненні бойових дій”, —  сказав він.

Він вважає, що до складу такої контактної групи могли б увійти Китай, Індія, Туреччина та Бразилія.

Днями опозиція Німеччини назвала небезпечною зміну курсу Соціал-демократичної партії Німеччини, заяву канцлера ФРН Олафа Шольца про необхідність прискорити початок дипломатичного врегулювання в Україні.

Ініціатива Шольца “була передбачуваною”, заявив експерт із зовнішньої політики опозиційного Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Родеріх Кізеветтер.

За його словами, ці зусилля вписуються у стратегію частини соціал-демократів, спрямовану на те, щоб “непомітно підштовхнути Україну до хибного миру, що диктується Росією”. Однією зі складових цього процесу є поступове скорочення підтримки України та вимоги розпочати мирні переговори з Росією, додав політик.

Нещодавно ЗМІ дізналися, що Олаф Шольц готує план врегулювання війни в Україні, який не виключає передачі Росії частини українських територій.

Лідер соціал-демократів вже працює разом з деякими прихильниками Соціал-демократичної партії Німеччини над своєрідним “Мінськом-3” (Мінські угоди – ред.), – розповіло джерело, близьке до уряду.

Як зауважується, після невдач на виборах Шольц має намір “розіграти українську карту”, ​​щоб зміцнити свої позиції при владі. При цьому план, який готує канцлер, не виключає передачу РФ частини української території.

На виборах у Тюрингії та Саксонії Соціал-демократична партія Німеччини Шольца посіла п’яте та четверте місце, набравши 6,1% та 7,3% відповідно. Позначка для проходження до парламенту становить 5%. У Тюрінгії впевнену перемогу здобула права партія “Альтернатива для Німеччини” (АдГ), набравши 32,8% голосів. У Саксонії ця партія зайняла другий рядок з 30,6% голосів, поступившись Християнсько-демократичному союзу (ХДС), який набрав 31,9%.

Напередодні в інтерв’ю Шольц наголосив на необхідності провести новий саміт миру з метою врегулювання кризи в Україні з обов’язковою участю Росії.

Раніше повідомлялося, що Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ. Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg заявив, що не виключає запрошення Росії на майбутній мирний саміт, проте вважає Путіна – занадто наляканим.

Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

На першому глобальному саміті миру у Швейцарії не було жодних представників РФ.

  • У РФ заявили, що їхня країна не має наміру брати участі у другому Саміті миру, – сказав заступник глави МЗС РФ Михайло Галузін.
  • Дипломатичні зусилля прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, зокрема його поїздки у РФ та Китай, розлютили Захід.
  • Україна прагне провести другий саміт миру до виборів президента США у листопаді 2024 року. На другий саміт планують запросити й РФ.

Росія проводить інформаційні маніпуляції, часто маскуючи їх під українські ініціативи, зокрема через створення псевдоукраїнських сторінок у соцмережах.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн у п’ятницю, 20 вересня, здійснить візит до України.

Згідно з листом, який Reuters опублікував у четвер, Німеччина має намір схвалити близько 400 мільйонів євро військової допомоги Україні.

Студія “Квартал 95” без дозволу використала відео загиблого захисника Юрія Назаренка у випуску 25 серпня 2024 року. Це викликало обурення у близьких загиблого.

З Яною Баріновою Букви зустрілися у Відні (Австрія), в межах щорічної події viennacontemporary – провідного…