Представники МАГАТЕ відвідали одну з підстанцій «Укренерго»
Джерело: Укренерго
Спостерігачі МАГАТЕ почали роботу на високовольтних електропідстанціях системи передачі.
Зокрема 12 вересня моніторингова місія Міжнародного агентства з атомної енергії відвідала одну з підстанцій “Укренерго”, яка внесена до переліку ключових в контексті гарантування безпечної роботи АЕС.
Присутність моніторингової місії МАГАТЕ на ключових електропідстанціях має стати додатковим фактором стримування РФ від ударів по об’єктах системи передачі. Увага міжнародної спільноти є запорукою нашої підтримки у протидії енергетичному терору,– заявив керівник НЕК Олексій Брехт.
У компанії зауважили, що окремої уваги потребує проблема енергопостачання тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Пояснюють, що стабільність її зовнішнього живлення порушується внаслідок російських обстрілів.
Вже вісім разів за період окупації єдиним джерелом живлення ЗАЕС залишались резервні дизель-генератори. Пошкоджені електромережі постійно відновлюють ремонтні бригади “Укренерго” для дотримання необхідних умов безпеки на атомній електростанції.
Також у пресслужбі нагадали, на початку вересня президент Володимир Зеленський та гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі домовились про розширення мандата моніторингової місії Міжнародного агентства з атомної енергії. Тепер інспектори МАГАТЕ мають відстежувати безпекову ситуацію не лише безпосередньо на українських АЕС, а й на ключових підстанціях системи передачі електроенергії.
Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.
24 червня Володимир Кудрицький заявив, що Україна мусить невідкладно розпочати будівництво об’єктів розподіленої генерації, позаяк розосередження невеликих електростанцій зробить українську енергосистему стійкішою до російських атак.
- Уряд додав норму, що відключення електроенергії не стосуватимуться населених пунктів/об’єктів у 20-кілометровій зоні від кордону з Росією й Білоруссю та у 20-ти кілометрах від прифронтової зони.
- Енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності. АЕС використовують повністю без зауважень.
- Зранку 26 серпня росіяни атакували 15 областей України, застосувавши різні види озброєння. Яка ситуація по регіонах, за посиланням.
- Зранку 26 серпня одним з атакованих енергооб’єктів силами ЗС РФ стала Київська гідроелектростанція (ГЕС), що знаходиться біля міста Вишгород. На відео видно пожежу та руйнування.
- Міністр енергетики Герман Галущенко повідомив, що за два роки Росія атакувала українські енергооб’єкти понад 1000 разів.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.