У США чотирьох «борців за права афроамериканців» визнали винними у зв’язках з Росією

Джерело: ВВС

У США чотирьох активістів – борців за права афроамериканців – визнали винними за федеральними обвинуваченнями у змові з метою діяти як незареєстровані російські агенти.

Згідно із заявою Міністерства юстиції США, 82-річному Омалі Єшителі, 78-річній Пенні Гесс, 34-річному Джессі Невелу та 38-річному Огастусу Ромейну загрожує максимальне покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі.

Єшитела є засновником Африканської народної соціалістичної партії (APSP) і Руху Ухуру. Гесс і Невель – союзники цих груп, а Ромейн є лідером відгалуження, відомого під назвою “Чорний молот”, яке розміщене у штаті Джорджия.

За даними прокурорів, в період з 2015-го по 2022 рік ці особи здійснили низку дій у США від імені російського уряду, отримуючи гроші та підтримку від Олександра Іонова, президента московської групи “Антиглобалістський рух Росії”.

Зокрема, Іонов використовував APSP, “Рух Ухуру” та “Чорний молот” для просування російських поглядів на політику, війну в Україні та інші питання. У Міністерстві юстиції уточнили, що діяльність Іонова спрямовувала і контролювала Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ).

Американське відомство заявило, що всі четверо знали, що Іонов працював на російський уряд.

Самому Іонову і двом ймовірним агентам ФСБ – Олексію Суходолову і Єгору Попову – також висунули обвинувачення в США у зв’язку з цією справою, але вони не перебувають під слідством.

  • Австралійські правоохоронні органи викрили діяльність російської шпигунки, затриманої в липні, яка працювала на підсанкційну військову компанію з Росії. За даними слідства, 40-річна Кіра Корольова, яка має австралійське громадянство і російське походження, була пов’язана з розвідувальними службами Росії під час роботи в Силах оборони Австралії.

Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.

У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.

В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.

У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.

Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.