Німеччина подолала нестачу російського газу – міністр економіки
Джерело: Bild
Станом на сьогодні Німеччина повністю розв’язала питання з нестачею російського газу. З такими словами віцеканцлер, міністр економіки та енергетики Роберт Габек виступив на зустрічі з громадянами Оснабрюка.
Нестачі російського газу більше немає…Дефіциту газу більше немає, – сказав він. За його словами, німецькі сховища газу наперед заповнені, всі планові показники виконані. Міністр заявив про закінчення енергетичної кризи у ФРН.
Габек визнав, що ціни на газ у Німеччині зараз вищі, ніж до війни. Але, за його словами, це не пов’язано із відсутністю постачання з Росії.
Читайте також: Німеччина та Велика Британія остаточно позбулися енергетичної залежності від РФ
Ціни вищі, це стосується і газу, але не тому, що у нас його дефіцит, – пояснив він. Справжня причина – спека в країнах Азії, які закуповують скраплений природний газ (ЗПГ), щоб генерувати електрику для кондиціонерів.
Віцеканцлер ФРН упевнений, що ціни на газ знову впадуть, коли додаткові обсяги ЗПГ звільняться та надійдуть на німецький ринок. Загалом ціни на газ у Німеччині будуть лише “помірковано вищими, ніж у роки до пандемії”, додав він.
Раніше ми повідомляли, що норвезька компанія Equinor уклала свій найбільший за майже пів століття довгостроковий газовий контракт із німецькою державною енергетичною групою SEFE. Сума угоди становить 50 млрд євро.
Як повідомив виконавчий директор Equinor Андерс Опедал, європейські країни активно шукають стабільні постачання газу для компенсації втрати його з Росії. Угода передбачає, що Німеччина отримає 129 мільярдів кубічних метрів газу до 2039 року. Ця кількість має забезпечити третину промислового попиту країни.
Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
- Австрійська група енергокомпаній ОMV мінімум до 2040 року продовжить купувати російський газ через підписаний контракт із держкомпанією РФ “Газпром”.
- Дискусії з Пекіном стосовно російського проєкту газопроводу “Сила Сибіру-2”, що так необхідний росіянам для заміни втраченого ринку Європи, просувається дуже повільно через зайняту Китаєм позицію.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
- Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади.
- Туркменістан застеріг Росію від спроб розширити свій вплив на ланцюг постачання природного газу в Середню Азію та Китай.
Ввечері 22 липня начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов закликав українців “вирішувати внутрішні суперечності шляхом відкритого діалогу для досягнення єдиної спільної мети”.
Внаслідок масштабної схеми вирубки лісів на території Лазещинського лісництва, яке є філією “Ясінянське лісомисливське господарство” ДП “Ліси України” довкіллю завдано збитків на 55,8 млн гривень. Посадовцю філії оголосили підозру.
Біля Офісу президента ввечері 22 липня спалахнули протести після того, як влада Україна зробила крок до послаблення антикорупційного агентства. Опоненти вважають це найрадикальніший із низки нещодавніх кроків, спрямованих на концентрацію влади у руках Володимира Зеленського та придушення критики його адміністрації.
Ввечері 22 липня президент Володимир Зеленський підписав закон №12414, що обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Увечері 22 липня, під час виконання польотного завдання на винищувачі Mirage 2000, сталася відмова авіаційної техніки. Пілоту вдалося вчасно катапультуватися.