Збитки внаслідок привласнення українського зерна росіянами становлять понад 30 млрд

Джерело: Офіс Генпрокурора

Збитки внаслідок привласнення українського зерна складають понад 30 млрд грн, однак ця цифра не остаточна, заявив керівник Департаменту ОГ протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Бєлоусов.

Бєлоусов наголосив, що фактично РФ шантажує світову спільноту реальною можливістю створення голоду для інших країн. Внаслідок атак на зернову та портову інфраструктуру під ризиком існування опинилася ціла низка країн Африки й Азії, котрі отримували українське зерно, оскільки Україна вважалася і є до цього часу одним з ключових постачальників Світової продовольчої програми.

Ми виділили два періоди атак РФ на агропромислову інфраструктуру, що мають прив’язку до “зернової угоди”. До її підписання обстріли здійснювалися з артилерійських систем в прифронтових зонах: найбільше уражених об’єктів у Миколаївській (59) та Херсонській (78) областях. Після того, як Україна відмовилася від загрозливих умов країни-агресора, масштаби ударів почали розширюватися. У першу чергу ціллю стала Одеса та Одеська область, яка має найбільш потужну і розвинену інфраструктуру, – зазначив він.

За його словами, відтоді РФ стала використовувати великий діапазон абсолютно різних засобів ураження. Це і “Шахеди”, і “Іскандери”, і ракети тактичної авіації, і ракети морського та наземного базування.

В Офісі Генпрокурора наголосили, що це добре скоординована політика РФ. У таких атаках задіяні абсолютно різні роди військ. І рішення синхронно здійснювати атаки приймаються найвищим військово політичним керівництвом російської федерації.

Як зазначив Юрій Бєлоусов, РФ намагається позбавити українців засобів до існування. Вони намагаються вкрасти зерно, а якщо це не вдається – знищити.

Він додав, що лише на сьогодні збитки, які Україна отримала внаслідок привласнення зерна, попередньо складають понад 30 млрд грн.

Враховуючи масштаби таких злочинів, однозначно як мінімум простежується злочин проти людяності, у ширшій перспективі – один з елементів геноциду, який пов’язаний зі створенням умов для фізичного знищення нації. Мова про позбавлення нації умов для виживання, адже ми знаємо, який потенціал має зерно, – наголосив він.

Читайте також: Росія продала вкраденого зерна з окупованих територій на $6 млрд

Нагадаємо, з початку 2024 року росіяни вивезли з тимчасово окупованих територій Запорізької області близько 500 тисяч тонн зерна і мають намір вкрасти ще 200 тисяч тонн. Росіяни вивозять зернові та технічні культури з ТОТ Запорізької області в Крим і РФ, а далі експортують. З початку війни із 1,8 млн га ріллі в регіоні зараз 1,4 млн га (80%) – під окупацією чи в зоні бойових дій.

Раніше у Центрі національного спротиву повідомили, що російські компанії вивезли з тимчасово окупованих територій Херсонщини близько 30 тисяч тонн аграрної продукції, “заробивши” понад 6 мільйонів євро.

Так, лише з початку 2024 року, на тимчасово окупованій Донеччині з Маріуполя морем відправили 50,7 тисячі тонн українського збіжжя.

Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.

Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.