План реформи ООН прийняли попри спротив Росії

Джерело: DW

На саміті в Нью-Йорку затвердили розроблений під керівництвом Німеччини Пакт в ім’я майбутнього. РФ спробувала зірвати ухвалення документа.

На початку церемонії затвердження плану реформи ООН заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Вершинін поза планом заявив про необхідність внести додаткові зміни до тексту заздалегідь узгодженого документа.

Тим самим він поставив під питання формальне затвердження документа всіма 193 країнами, яке передбачалося здійснити без голосування.

Після цього представник Конго вніс так зване клопотання про нерозгляд і 143 країни проголосували за те, щоб не розглядати запит РФ і відхилити його. Проти, окрім Росії, виступили Білорусь, Нікарагуа, Північна Корея та Сирія.

План реформи ООН включає наміри реформувати Раду безпеки ООН, домогтися створення світу, вільного від ядерної зброї, а також зміцнити сталий розвиток, міжнародну безпеку і співпрацю в галузі науки, технологій та інновацій. Дискусії щодо пунктів документа велися з початку 2024 року.

Додамо, раніше стало відомо, що Організація Об’єднаних Націй (ООН) не володіє інструментами або повноваженнями, щоб змусити РФ дотримуватись норм міжнародного права, заявив голова Генеральної Асамблеї ООН Денніс Френсіс на пресконференції в Нью-Йорку.

Довідка. Саміт майбутнього у Нью-Йорку триває 22-23 вересня. На ньому передбачається вжити заходів, здатних зробити ООН більш ефективною, і реформувати її створені багато десятиліть тому інститути, включаючи Раду Безпеки ООН.

Ключовим документом при цьому є Пакт в ім’я майбутнього, розроблений за посередництва Німеччини та Намібії. Він включає теми сталого розвитку, міжнародної безпеки, співробітництва в галузі науки, технологій та інновацій, проблем молоді та майбутніх поколінь, а також трансформації глобального управління. Дискусії щодо пунктів документа велися з початку 2024 року.

Російські війська вчинили черговий злочин, розстрілявши групу українських військовополонених. Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Глава фракції “ЄС” Петро Порошенко під час візиту на Сумщину передав артилерійським бригадам Збройних Сил України комплекси протидії засобам технічної розвідки “Ай-Петрі СВ”. Ці системи призначені для захисту артилерійських підрозділів від атак російських дронів-камікадзе, таких як “Ланцет” та інші, здатних знищувати артилерійські установки.

Європейський Союз працює над підготовкою 16-го пакета санкцій проти Росії, який планують ухвалити до третьої річниці вторгнення РФ в Україну.

Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.

За даними аналітиків, Кремль розширює програму популяризації служби в армії серед молоді, в тому числі й на тимчасово окупованих територіях України, з метою довгострокових військових дій в Україні та можливих майбутніх збройних конфліктів із західними країнами.