У Вовчанську звільнили агрегатний завод — розвідка

Джерело: ГУР МОУ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про успішне звільнення та зачистку Вовчанського агрегатного заводу в Харківській області. Операцію провели сили спеціальних підрозділів розвідки, які системно звільняли територію заводу від російських військових, знищивши ворога у всіх будівлях об’єкта.

Звіт про успішне завершення операції надано 24 вересня о 14:40. Командир спецпідрозділу ГУР Тимур повідомив начальнику ГУР Міністерства оборони України Кирилу Буданову про повне звільнення території заводу та знищення противника.

Операцію здійснили спеціальні групи ГУР під назвами “Стугна”, “Парагон”, “Юнгер”, БДК і “Терор”. Українські бійці працювали в умовах щільної забудови, де постійно вступали в контактні бої з окупантами. В окремих випадках українські спецпризначенці змушені були вступати у рукопашні сутички з противником.

Російські сили використовували Вовчанський агрегатний завод як свій укріплений оборонний пункт, перетворивши його на своєрідну “фортецю” для пропагандистських цілей. Оборону заводу забезпечували одні з найбільш мотивованих та професійних підрозділів, зокрема бійці 45-ї бригади спеціального призначення повітряно-десантних військ Росії з Кубінки, Москви.

Противник також активно застосовував важке озброєння, включаючи артилерію, ударні дрони-камікадзе, кориговані авіаційні бомби (КАБи) та важкі вогнеметні системи “Солнцепьок”. Однак, попри всі зусилля ворога, українським спецпризначенцям вдалося знищити противника, взяти полонених та поповнити обмінний фонд.

Після завершення операції територію заводу, яка включала 30 будівель, повністю зачищено і передано під контроль Збройних сил України.

Вища рада правосуддя звільнила суддю Донецького окружного адміністративного суду Людмилу Арестову. Російський паспорт Арестова отримала на підставі так званого “договору про прийняття Криму до складу Росії” у 2014 році.

У Закарпатській області викрито схему незаконного переправлення військовозобов’язаних чоловіків до Румунії. Організатором виявився 32-річний мешканець Рахівського району, який пропонував свої послуги за суму від 6 до 10 тисяч доларів.

Правоохоронці Австрії виявили та арештували майно, яким користувалися підозрювані учасники злочинної організації. Її очолював ексголова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко. Зокрема, йдеться про автомобілі преміумкласу.

Президент Литви Гітанас Науседа запевняє, що Європейському Союзу необхідно мати чіткішу політику проти Росії. Однак цього не вдастся зробити, поки Захід не підійде принципово до економічних відносин з країною-агресором.

З 12 грудня, місто Покровськ, що на Донеччині, відключать від газопостачання через “загострення ситуації, повʼязаної з повномасштабним вторгненням Російської Федерації”.