У Вовчанську звільнили агрегатний завод — розвідка

Джерело: ГУР МОУ

Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило про успішне звільнення та зачистку Вовчанського агрегатного заводу в Харківській області. Операцію провели сили спеціальних підрозділів розвідки, які системно звільняли територію заводу від російських військових, знищивши ворога у всіх будівлях об’єкта.

Звіт про успішне завершення операції надано 24 вересня о 14:40. Командир спецпідрозділу ГУР Тимур повідомив начальнику ГУР Міністерства оборони України Кирилу Буданову про повне звільнення території заводу та знищення противника.

Операцію здійснили спеціальні групи ГУР під назвами “Стугна”, “Парагон”, “Юнгер”, БДК і “Терор”. Українські бійці працювали в умовах щільної забудови, де постійно вступали в контактні бої з окупантами. В окремих випадках українські спецпризначенці змушені були вступати у рукопашні сутички з противником.

Російські сили використовували Вовчанський агрегатний завод як свій укріплений оборонний пункт, перетворивши його на своєрідну “фортецю” для пропагандистських цілей. Оборону заводу забезпечували одні з найбільш мотивованих та професійних підрозділів, зокрема бійці 45-ї бригади спеціального призначення повітряно-десантних військ Росії з Кубінки, Москви.

Противник також активно застосовував важке озброєння, включаючи артилерію, ударні дрони-камікадзе, кориговані авіаційні бомби (КАБи) та важкі вогнеметні системи “Солнцепьок”. Однак, попри всі зусилля ворога, українським спецпризначенцям вдалося знищити противника, взяти полонених та поповнити обмінний фонд.

Після завершення операції територію заводу, яка включала 30 будівель, повністю зачищено і передано під контроль Збройних сил України.

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях Херсонщини росгвардія проводить рейди у пошуках дезертирів.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 5 грудня. На даний час відбулося 170 бойових зіткнень.

Данська пивоварна компанія Carlsberg продасть свої активи в російській компанії “Балтика” за $320 млн, що дозволить залишити ринок РФ.

5 грудня перед виступом глави МЗС РФ Сергія Лаврова на засіданні ОБСЄ представники низки делегацій влаштували демарш та залишили залу.

5 грудня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що міжнародні партнери профінансують частину з понад 30 000 українських далекобійних дронів, котрі постачать на озброєння Силам оборони у 2025 році.