У США передумали запрошувати прем’єра Грузії на прийом до Байдена
Джерело: Netgazeti
Адміністрація президента США Джо Байдена вирішила скасувати запрошення для прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе на офіційний прийом, а також відмовилася від зустрічей із грузинською делегацією. Причиною такого рішення стали дії грузинської влади, які американська сторона вважає антидемократичними, а також дезінформація та критична риторика на адресу США і Заходу.
Сьогодні, 25 вересня, Байден зустрінеться з лідерами різних країн під час щорічного прийому Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку. Проте Грузія на цьому заході не буде представлена на рівні прем’єр-міністра.
Згідно з повідомленням, це рішення Вашингтона спровоковане низкою дій грузинського уряду, зокрема ухваленням закону про “іноагентів”, переслідуванням неурядових організацій та заявами про заборону опозиційних партій. Крайні контакти з урядом Грузії не дали підстав США вважати, що Тбілісі готовий змінити свій політичний курс.
Читайте також: Борель виступить з промовою про відкат демократії в Грузії
Раніше, 16 вересня, США оголосили санкції проти керівників спецпідрозділів МВС Грузії через переслідування опозиції. У відповідь 18 вересня Кобахідзе заявив про можливість перегляду відносин між Грузією та США у разі запровадження нових санкцій.
Що передувало?
14 травня парламент Грузії у третьому читанні затвердив закон про “іноагентів”. Попри протести десятків тисяч громадян, “за” закон проголосували 84 депутати, 30 опозиціонерів проголосували “проти”.
3 червня спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі підписав закон про “Про прозорість іноземного впливу”.
28 травня парламент Грузії відкинув зауваження президентки країни Саломе Зурабішвілі, подолав вето глави держави і остаточно затвердив закон про “іноагентів”. За подолання вето президентки проголосували 84 депутати, проти – чотири.
Після чого, у зверненні до Жозепа Борреля, 31 депутат Європарламенту закликав зупинити статус кандидата на вступ в ЄС для Грузії через нещодавні події у країні.
Посол Євросоюзу в Грузії Павло Герчинський зазначив, що вступ Грузії до ЄС на сьогодні зупинено. Він оголосив це на дводенній міжнародній конференції в Тбілісі, присвяченій темі “Розширення ЄС – геополітична необхідність і подальші кроки для країн-кандидатів у ЄС”.
Декілька країн ЄС закликали до санкцій проти Грузії, включаючи призупинення безвізового режиму, у відповідь на зухвалу позицію уряду щодо закону про “іноземних агентів”, інспірованого Росією.
США зупинили допомогу Грузії на понад 95 мільйонів доларів через антидемократичні дії уряду. 23 травня США оголосили про перегляд двосторонньої співпраці, що призвело до зупинення цієї допомоги.
13 липня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі повідомила, що внесла до Конституційного суду позов щодо закону “Про прозорість іноземного впливу”.
Зауважується, що закон суперечить 78 статті Конституції Грузії — перехідному положенню про європейську та євроатлантичну інтеграцію країни, яке зобов’язує конституційні органи в межах своїх повноважень вживати всіх заходів для забезпечення повної інтеграції Грузії до ЄС та НАТО.
- За даними телекомпанії TV Formula, вже фактично досягнуто домовленості про зупинення безвізового режиму ЄС з Грузією.
- Грузинські законодавці у вівторок, 17 вересня, схвалили в третьому й останньому читанні закон про “сімейні цінності та захист неповнолітніх”, який передбачає суттєве обмеження прав ЛГБТК.
Штучний інтелект уперше намалював автопортрет, показавши, який, на його думку, він має вигляд.
Іран зіштовхнувся з масштабною енергетичною кризою, через яку урядові установи працюють за скороченим графіком, а школи та університети перейшли на дистанційний формат навчання. У багатьох регіонах відключено електропостачання, автомагістралі та торгові центри залишаються в темряві, а промислові підприємства зупиняють виробництво через відсутність енергії.
Міністр транспорту Малайзії Ентоні Локе заявив, що уряд домовився відновити пошуки уламків зниклого понад десятиліття тому рейсу MH370 авіаперевізника Malaysia Airlines.
22 грудня над Червоним морем військово-морський літак США F/A-18 був збитий через “дружній вогонь”, повідомляють американські військові. Інцидент став найсерйознішим за останній рік, упродовж якого США здійснювали авіаудари проти єменських повстанців-хуситів.
Триває 1033-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 774 тисячі осіб.