СБУ викрила викладачку університету, яка коригувала удари РФ по Харкову

Джерело: СБУ
У Харкові Служба безпеки України затримала викладачку університету за підозрою в коригуванні ворожих ударів.
Жінка обходила місто, намагаючись виявити укріпрайони та опорні пункти Сил оборони, особливо звертаючи увагу на скупчення військових і важкого озброєння.
Також інформаторка відстежувала маршрути руху військових колон у напрямку передової.
Інформацію вона надсилала російському куратору через анонімний чат, позначаючи координати військових об’єктів на Google-картах.
Служба безпеки повідомила їй про підозру за ч. 2 ст. 114-2 ККУ, що передбачає до 8 років позбавлення волі. Жінка наразі під вартою без права на заставу.
- У Дніпрі затримали подружжя, яке працювало на російську спецслужбу, здійснюючи шпигунство та підпали на об’єктах інфраструктури. Зловмисники передавали інформацію про місця розташування підрозділів ППО та підпалювали об’єкти Укрзалізниці.
- Служба безпеки затримала агентурну групу ФСБ РФ, яка шпигувала за українськими військовими у трьох областях України.
- СБУ затримала агента воєнної розвідки РФ у Запоріжжі. Він шпигував за українськими військами на південному фронті, цікавлячись геолокаціями командних пунктів, складів боєприпасів та укріпрайонів, а також маршрутами і кількістю техніки ЗСУ.
Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.
15 травня Верховна Рада проголосувала у першому читанні за основу законопроєкт про внесення змін до Закону України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” стосовно скасування візових вимог для іноземців та осіб без громадянства, які є гуманітарними працівниками та волонтерами, на період дії воєнного стану.
Верховна Рада 15 травня підтримала законопроєкт №10355, котрим пропонують зменшити розмір пенсій для осіб, засуджених за злочини проти національної безпеки України.
Доходи Росії від нафти та газу у травні 2025 року впадуть на третину порівняно з аналогічним періодом торік — до 0,52 трлн рублів (близько $6,48 млрд). Це найнижчий показник із липня 2023 року, повідомляє Reuters з посиланням на власні підрахунки.
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц запевнив, що ФРН спільно з союзниками планує задіяти усі можливі інструменти тиску на Росію задля припинення вогню в Україні.