Просекко, Каберне Совіньйон та інші: найпопулярніші вина світу можуть назавжди зникнути через зміну клімату – дослідження

Джерело: Daily Mail

Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.

Як розповіли у виданні, виноградники на схилах гір, де вирощують виноград для виготовлення ігристих напоїв, зазнають ризику деградації ґрунту. Ця проблема стосується й інших відомих територій, серед яких Бургундія і Гран Крю. Під загрозою також перебуває Каберне Совіньйон – найпопулярніше червоне вино у світі.

За словами провідного автора дослідження, доктора Паоло Тароллі з Університету Падуї в Італії, ризик полягає не лише у втраті сільськогосподарського продукту або зміні ландшафту, що негативно впливає на місцеву економіку, а й у втраті історії цілих громад та їх культурного коріння.

Ґрунти на гірських виноградниках, здебільшого, тонкі та розмиті, і впродовж мільйонів років ерозія переносила ґрунт і воду вниз схилами. При цьому гірська місцевість вважається ключем до створення аромату у вині.

Як пояснили співрозмовники видання, гірські ґрунти дозволяють вирощувати виноград невеликого розміру, як чорниця, але з вищим співвідношенням шкірки та соку. Оскільки у шкірці багато аромату, смаку та таніну, гірські вина часто мають інтенсивний смак.

Утім, виноградники на схилах пагорбів в Італії, Португалії та Іспанії також є найскладнішими в догляді.

У матеріалі зазначено, що фермери та вчені повинні співпрацювати, щоб врятувати деякі з найзнаменитіших вин у світі. Дослідження засвідчило, що бідний ґрунт і недостатні опади є найбільшою загрозою для галузі.

Серед можливих рішень для запобігання втраті ґрунту – вирощування трави між виноградними лозами для утримання ґрунту та збирання дощової води в резервуарах на схилах пагорбів для запобігання стоку.

У колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона народилася дев’ята дитина — донька на ім’я Поппі Еліза Джозефіна. Про це повідомила його дружина Керрі Джонсон.

Іранський режисер-дисидент Джафар Панахі отримав “Золоту пальмову гілку” на Каннському кінофестивалі за трилер “Це був лише нещасний випадок”. Режисеру понад 15 років не дозволяли виїжджати з Ірану.

У Херсонській області через необачні дії дорослих стався вибух у будинку. Внаслідок інциденту загинув 8-річний хлопчик, а ще п’ятеро людей, серед яких двоє дітей, отримали поранення.

Європейські лідери активно шукають способи забезпечити постачання зброї Україні на тлі сигналів, що президент США Дональд Трамп, ймовірно, відмовляється брати участь у врегулюванні війни. Одним із варіантів є купівля американської зброї з подальшою передачею Україні.

У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.