Просекко, Каберне Совіньйон та інші: найпопулярніші вина світу можуть назавжди зникнути через зміну клімату – дослідження
Джерело: Daily Mail
Найбільш відомі вина світу, такі як Просекко та Каберне Совіньйон, можуть назавжди зникнути з полиць магазинів через кліматичні зміни.
Як розповіли у виданні, виноградники на схилах гір, де вирощують виноград для виготовлення ігристих напоїв, зазнають ризику деградації ґрунту. Ця проблема стосується й інших відомих територій, серед яких Бургундія і Гран Крю. Під загрозою також перебуває Каберне Совіньйон – найпопулярніше червоне вино у світі.
За словами провідного автора дослідження, доктора Паоло Тароллі з Університету Падуї в Італії, ризик полягає не лише у втраті сільськогосподарського продукту або зміні ландшафту, що негативно впливає на місцеву економіку, а й у втраті історії цілих громад та їх культурного коріння.
Ґрунти на гірських виноградниках, здебільшого, тонкі та розмиті, і впродовж мільйонів років ерозія переносила ґрунт і воду вниз схилами. При цьому гірська місцевість вважається ключем до створення аромату у вині.
Як пояснили співрозмовники видання, гірські ґрунти дозволяють вирощувати виноград невеликого розміру, як чорниця, але з вищим співвідношенням шкірки та соку. Оскільки у шкірці багато аромату, смаку та таніну, гірські вина часто мають інтенсивний смак.
Утім, виноградники на схилах пагорбів в Італії, Португалії та Іспанії також є найскладнішими в догляді.
У матеріалі зазначено, що фермери та вчені повинні співпрацювати, щоб врятувати деякі з найзнаменитіших вин у світі. Дослідження засвідчило, що бідний ґрунт і недостатні опади є найбільшою загрозою для галузі.
Серед можливих рішень для запобігання втраті ґрунту – вирощування трави між виноградними лозами для утримання ґрунту та збирання дощової води в резервуарах на схилах пагорбів для запобігання стоку.
- Протягом багатьох років вчені вважали, що коли йдеться про збільшення ваги, усі калорії є однаковими. Але нове дослідження засвідчило, що це не так. Схоже, що організм по-різному реагує на калорії, отримані з цільної їжі з високим вмістом клітковини, та з ультраобробленої шкідливої їжі.
- Науковці з Великої Британії проводять чотирирічні випробування, щоб зрозуміти, чи може годування корів екстрактом із нарцисів зменшити метанові викиди й уповільнити глобальне потепління.
- Вчені встановили зв’язок між змінами клімату в минулому та зменшенням мозку людини. За їхніми словами, у такий спосіб тіло людини адаптується до змін.
Колишнього нардепа Олексія Кучера обрали головою наглядової ради держкомпанії “Ліси України”.
2 квітня президент США Дональд Трамп запровадив надзвичайний економічний стан, надавши собі широкі повноваження для встановлення мит.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня повідомив, що запроваджує взаємні мита на товари з усіх країн у 10%.
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.