У Повітряних силах пояснили, чому не можуть збивати ракети «Онікс», якими РФ атакує Україну

Джерело: коментар речника Повітряних сил ЗСУ Юрія Ігната в етері телемарафону

У Повітряних силах ЗСУ пояснили, чому українській ППО важко виявити та збити російські ракети “Онікс”, якими сьогодні РФ атакувала південь України.

За словами Ігната, Росія вже не вперше використовує ракети наземного базування “Онікс” для атак по прибережній зоні України.

Він пояснив, що ці ракети призначені для знищення плавзасобів.

“Летить вона на швидкості 2,6 Маха. Це понад 3000 км на годину, тобто швидкість велика. На марші вона може підійматися високо для економії пального, а вже при заході на ціль може летіти фактично 10-15 метрів над водою, щоб знищити корабель”, – повідомив Ігнат.

Саме це й ускладнює виявлення і подальше збиття ракет “Онікс”, однак, додав Ігнат, такі ракети можна подавити засобами РЕБ.

“Тому бачимо, що не всі ракети долітають до цілей”, – зазначив речник.

Юрій Ігнат також додав, що наявними засобами ППО в Україні збивати “Онікси” на великій швидкості й на малій висоті навряд чи можливо.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.