Уночі та вранці над Україною збито 41 «шахед»
Джерело: Повітряні сили ЗСУ
З вечора 9 жовтня та до ранку 10 жовтня війська РФ атакували Україну ракетами і безпілотниками. Більшість цілей ворога збито.
Загалом за вказаний період росіяни випустили по Україні:
- дві балістичні ракети Іскандер-М (район пусків – ТО Криму)
- керовану авіаційну ракету Х-31П (з повітряного простору ТО Криму)
- дві керовані авіаційні ракети Х-59/69 (з повітряного простору ТО Криму)
- три зенітні керовані ракети С-300 (з ТО Донеччини)
- 62 ударні БпЛА (райони пусків – Приморсько-Ахтарськ, Курськ – РФ)
У результаті протиповітряного бою збито 41 ворожий БпЛА, 14 “шахедів” локаційно втрачено над різними регіонами, ймовірно, під дією РЕБ.
Унаслідок російських ударів ракетами та ударними БпЛА уражено цивільні об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури на Одещині, Полтавщині та Донеччині.
Збивали ворожі цілі у Миколаївській, Одеській, Херсонській, Київській, Черкаській, Дніпропетровській, Сумській, Полтавській, Запорізькій та Донецькій областях.
Відбивали повітряний напад авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи РЕБ та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.
Станом на 11:00 бойова робота триває! Декілька БпЛА (імовірно ударні) – в повітряному просторі України. Також спостерігається велика активність розвідувальних безпілотників на півночі та півдні.
- Уночі 10 жовтня безпілотники атакували військовий аеродром “Ханская” в Адигеї (РФ).
Пізно ввечері 15 липня російські війська атакували Кривий Ріг. Після ракетного обстрілу місті вирує пожежа, попередньо, є постраждалі.
Упродовж першого півріччя 2025 року українці придбали 22 тисячі вживаних легкових автомобілів, імпортованих зі США.
Понад 17 мільйонів курей більше не утримуються у клітках – Швеція досягла цього без законодавчих заборон, а завдяки суспільному тиску, свідомому споживанню та корпоративній відповідальності.
14 липня у Кишиневі стартував установчий семінар міжнародного проєкту, присвяченого збереженню та сталому управлінню Дністром — однією з головних транскордонних річок Східної Європи. Захід відкрив новий етап українсько-молдовської співпраці у водному секторі.
Компанія xAI, заснована американським розробником та підприємцем Ілоном Маском, отримала масштабне замовлення від Міністерства оборони США. Контракт може сягнути 200 мільйонів доларів та передбачає створення спеціалізованих рішень із використанням штучного інтелекту для державних потреб – зокрема у розвідці та галузі безпеки.