«Бахмут – центр зосередження основних напрямків і доріг»: Сирський пояснив стратегічне значення міста
Джерело: Олександр Сирський в інтерв’ю BBC News Україна.
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-полковник Олександр Сирський розповів про стратегічне значення Бахмута й зазначив, що передусім, Бахмут – це центр зосередження основних напрямків і доріг.
“В першу чергу, Бахмут – це центр зосередження основних напрямків і доріг. Ну, наприклад, через Бахмут іде дорога з Дебальцевого, дорога з Сіверська, дорога з Горлівки, дорога з Костянтинівки й дорога зі Слов’янська. Тобто це центр, де сходяться всі ті шляхи”, – пояснив Командувач Сухопутних військ ЗСУ.
Він також зазначив, що, використовуючи розвинуту мережу доріг, російські війська можуть наступати щонайменше в трьох таких операційних напрямках. Крім того, взагалі місцевість навколо Бахмута – це зосередження різного роду панівних висот, які дозволяють контролювати велику частину місцевості навколо, на підступах до Бахмута.
За словами Олександра Сирського, це підвищує роль Бахмута як плацдарму для подальших наступальних дій.
“Буквально за три кілометри за Бахмутом розпочинається наступне місто – Часів Яр. І тут нам дуже важливо зупинити ворога в Бахмуті, який там перебуває в низині”, – зауважив генерал-полковник.
Він також додав, що зараз створено всі умови для того, щоб повернути Бахмут, але з меншими у десятки разів втратами.
“Тому що взагалі розташування російських військ на даний час нагадує такий лук, який сконцентрований в Бахмуті. І вони перебувають у такому напівоточенні. Ну, цим просто не можна не скористатися”, – пояснив Сирський.
На запитання, скільки часу займе відвоювання Бахмута, Командувач Сухопутних військ ЗСУ відповів: “Я не знаю. Я буду намагатися це зробити якомога швидше”.
Також Олександр Сирський розповів про те, як проходить наступ ЗСУ: “Наразі ми, моє угруповання, проводимо оборонну операцію. І на фоні оборонної операції проводимо наступальні дії на декількох напрямках навколо Бахмута”.
“Ця місцевість насичена інженерними загородженнями, багато підрозділів взагалі весь минулий рік там вели оборонні бої. Фактично вся та велика територія підготовлена в інженерному плані, є багато опорних пунктів. Тому всі просування дійсно ідуть не так швидко, як би нам хотілося“, – пояснив Командувач Сухопутних військ.
А також додав, що, крім того, російські війська мають перевагу за кількісним складом й особливо за артилерією. А головне – значну перевагу в можливості забезпечення боєприпасами.
За його словами, зараз українські захисники можуть відповісти одним пострілом на сім-вісім пострілів росіян.
“На жаль, така наша жорстока реальність. Але ми дуже ретельно плануємо наші операції. Тому ми здатні досягати успіху. І зараз ми рухаємося вперед. Кожного дня ми просуваємося вперед на відстань від 0,5 до 1 км”, – резюмував Олександр Сирський.
- Українські військові зуміли вибити окупантів з позицій поблизу Оріхово-Василівки, що на Бахмутському напрямку.
- Заступниця міністра оборони Ганна Маляр повідомила, що станом на 18 липня бої на сході тривають, проте ініціатива вже на боці українських армійців. Наступ ворога на Куп‘янському напрямку наразі безрезультатний.
- За тиждень, що минув, в результаті покращення оперативного (тактичного) положення та вирівнювання лінії фронту на Бахмутському напрямку звільнено територію 7 кв. км. Загалом за час наступу на цьому напрямку звільнена площа складає 31 кв. км.
15 травня Італія, Україна та ЮНЕСКО укладуть угоду щодо відновлення історичного центру Одеси та Спасо-Преображенського собору, пошкодженого під час чергового ракетного удару Росії в липні 2023 року.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 січня. Ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля.
13 січня президент Володимир Зеленський підписав указ №24/2025 про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 січня 2025 року “Про застосування та внесення змін до персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)”.
13 січня президент Володимир Зеленський повідомив про результати розмови главою Франції Емманюелем Макроном.
У 2023 році Кремль отримав близько 3 мільярдів євро у вигляді податкових надходжень від компаній Євросоюзу, котрі ведуть діяльність у Росії.