Норвегія виділила майже $90 мільйонів для виробництва зброї, зокрема для України

Джерело: Міністерство оборони Норвегії

Норвегія вирішила виділити до 967 млн крон (близько $89,9 млн) на чотири нові проєкти для збільшення виробництва ракетних двигунів та компонентів для вибухівки.

Міністерство оборони країни повідомило, що існує критична потреба в оборонному обладнанні як для України, так і для союзників.

“Дорожня карта — це комплексний план, який допоможе збільшити виробничі потужності оборонної промисловості Норвегії. Так ми беремо на себе відповідальність за збільшення спроможності Норвегії та союзників підтримувати Україну в їхній боротьбі”, – розповів міністр оборони Бйорн Арільд Грамм.

Міністр наголосив, що виробничі потужності в оборонній промисловості Норвегії та Європи скоротилися після десятиліть миру, і вторгнення Росії в Україну вимагає змін. Україна потребує доступу до ППО, ракет та артилерії для продовження оборони.

Він зазначив, що галузь і уряд працюють над збільшенням виробництва, але це тривалий виклик для всіх союзників. Грамм також заявив про плани збільшити підтримку інновацій для норвезьких оборонних компаній, які розробляють обладнання для України.

У Міноборони повідомили, що кошти будуть спрямовані на:

– підтримку малих та середніх норвезьких компаній для промислового виробництва технологій, корисних для українських Сил оборони;
– нову лінію з виробництва ракетних двигунів на заводі Nammo в Раугфоссе;
– нарощування виробництва гексаміну, важливого для сучасних вибухових речовин;
– техніко-економічне обґрунтування нового заводу з виробництва вибухових речовин.

  • Норвегія розглядає можливість будівництва паркану на кордоні з Росією для підвищення рівня безпеки в країні. Уряд країни вивчає цей варіант як захід протидії можливому потоку біженців з Росії, що може виникнути в майбутньому.
  • Норвегія виділяє 100 мільйонів норвезьких крон (приблизно 8,7 мільйона євро) на продовження програми медичної евакуації поранених українців, постраждалих під час війни. Як оголосив прем’єр-міністр країни, кошти скерують на транспортування тяжкопоранених до європейських лікарень для подальшого лікування.
  • Норвегія оголосила про продовження програми допомоги Україні на три роки, збільшивши загальний обсяг фінансування до 135 мільярдів норвезьких крон, про що повідомив уряд країни в п’ятницю, 20 вересня.

 

Корональний викид маси (CME) Сонця загрожує кометі C/2023 A3 (Tsuchinshan-ATLAS), яка готується до свого найбільшого зближення із Землею. Натомість вчені все ж сподіваються поспостерігати за захоплюючим астрономічним явищем.

У Росії, створені в межах онлайн-проекту “Большой российской энциклопедии”, матеріали передадуть команді іншої інтернет-енциклопедії – “Рувики”. Співробітники БРЭ повідомляли, що зарплата їм не нараховувалась із грудня минулого року.

Країни Балтії та Молдова можуть бути “втягнуті” у війну з Росією, заявив директор ФСБ РФ Олександр Бортніков. За його словами, до участі у війну з Москвою їх нібито підштовхують США та їхні союзники, а також “дії українських військових”.

Під час шторму у Флориді, фотограф Девід Барсенас спільно з репортером Крістофером Саласом врятували кішку. Згодом користувачі соцмереж прозвали тварину HurricaneCat (Hurricane – ураган).

10 жовтня Печерський суд Києва арештував депутатку Хмельницької міськради, котру ДБР затримало за підозрою у незаконному збагаченні на 1,5 млн доларів.