Елітна бригада морпіхів РФ втратила 80% особового складу під час боїв за Вугледар

Джерело: BBC

Втрати елітної 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту РФ, яка брала участь у битві за Вугледар, який російські війська намагалися зайняти з 2022 року, становлять 2,4 тисячі осіб.

Уточнюється, що це 80% складу підрозділу на момент початку російського вторгнення в Україну. До війни у ​​російській бригаді було близько 3 тисяч військовослужбовців.

Зазначається, що 155 бригада РФ з перших днів війни брала участь у бойових діях на українському фронті, а з осені 2022 року її зосередили на Вугледарському напрямку. У листопаді того ж року російські військові блогери повідомляли про великі втрати бригади під час наступу під Павлівкою — за три кілометри від Вугледару.

У лютому 2023 року начальник пресцентру Таврійського округу ЗСУ Олексій Дмитрашковський повідомив, що російському командуванню довелося кілька разів доукомплектовувати бригаду.

Наразі 155-та бригада діє у Курській області, куди її перекинули у серпні 2024 року після початку українського наступу у російському регіоні.

Історія 155-ї бригади наочно відбиває виснаження російських підрозділів, які командування регулярно відправляє до “м’ясних штурмів”. Згідно з підрахунками британської розвідки, втрати російських військ у вересні, коли точилися запеклі бої за Вугледар, становили в середньому 1271 осіб на добу – це максимальний показник з початку війни. Колишній рекорд  (1262 особи на добу) було зафіксовано у травні, коли Росія зробила безрезультатну спробу наступу на Харків.

Додамо, в Україні триває 963-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 668 тисяч осіб.

Водночас кількість убитих досягла 200 тисяч солдатів, інформувала 17 вересня газета The Wall Street Journal.

Для компенсації втрат армії потрібен постійний потік нових солдатів. Російська влада шукає добровольців по регіонах, пропонуючи щедрі бонуси, на які за першу половину року вже витратили 8% федерального бюджету РФ. Згідно з офіційними даними, щодня контракт із міноборони РФ підписують близько 1000 осіб. Своєю чергою, британська розвідка називала ці цифри завищеними.

П’ятий президент України та лідер фракції “Європейська солідарність” Петро Порошенко запропонував чіткий план дій, як зупинити Росію.

Перехоплені радіопереговори та записи з безпілотників свідчать, що Росія, ймовірно, наказує своїм солдатам убивати українських військовослужбовців, які здаються в полон.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.