Російський суд засудив жителя Севастополя до 21 року позбавлення волі за держзраду
Джерело: “Крим. Реалії”
Російський суд засудив жителя тимчасово окупованого Севастополя до 21 року позбавлення волі за звинуваченням у “державній зраді”.
Згідно з повідомленням, затриманий у 2022 році 48-річний чоловік нібито співпрацював зі Службою безпеки України. У РФ стверджують, що він передавав українським спецслужбам інформацію про місця дислокації російських військових та їхні об’єкти.
Окрім цього, російські силовики стверджують, що засуджений також планував підпалити одну з адміністративних будівель у Севастополі.
Ім’я та прізвище засудженого не розголошуються, а його публічні коментарі відсутні. Твердження російських силовиків не можуть бути перевірені незалежними джерелами.
З 2014 року на території Криму та Севастополя щонайменше 20 громадян України були засуджені за звинуваченнями у “шпигунстві” та “диверсіях”. Після початку повномасштабного вторгнення в Україну переслідування за антивоєнні виступи набули масового характеру.
У 2023 році в Росії та на окупованих територіях було відкрито щонайменше 98 кримінальних справ про державну зраду, 31 — про шпигунство, та 19 — про співпрацю з іноземними державами. За підрахунками “Сибір.Реалії”, до судів надійшло не менше 88 таких справ, із них у 50 випадках уже винесені обвинувальні вироки.
- Уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець поінформував, що у тимчасово окупованому Криму росіяни вивезли у невідомому напрямку політв’язня Олександра Сізікова, який має інвалідність першої групи за зором. Також йому залишили в силі вирок у 17 років ув’язнення.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.
Народні депутати з фракцій “Європейська Солідарність” та “Голос” зареєстрували проєкт Постанови ВР з вимогою до Уряду негайно виконати норми закону і призначити керівника БЕБ, визначеного на прозорому і чесному конкурсі – Олександра Цивінського.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінг заявив, що перші українські далекобійні ракети, профінансовані Німеччиною, мають надійти на озброєння ЗСУ до кінця липня.