Німцям недостатньо пояснили, чому важливо підтримувати українців — Шольц
Джерело: Schweriner Volkszeitung
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що німецькому суспільству недостатньо пояснили важливість підтримки України. Він зауважив, що у країні дедалі частіше ставлять під сумнів доцільність надання допомоги українцям, особливо під час громадських обговорень у східних і західних регіонах Німеччини.
Шольц підкреслив, що раніше питання щодо правильності підтримки України рідко порушувалися в медіа та під час публічних обговорень. За його словами, дискусій на цю тему не вистачало ані в газетах, ані на телебаченні, ані на радіо, що могло б допомогти краще пояснити громадянам необхідність такої допомоги.
“Мене як канцлера просто запитали, чому я не поставив би більше зброї в Україну ще швидше. Однак питання про те, чи це взагалі правильно, майже не задавалося. І я забув пояснити, чому важливо підтримувати Україну, залишаючись урівноваженим, тобто не робити всього того, чого дехто голосно вимагає”, – сказав Шольц.
Шольц також підкреслив, що його позиція щодо постачання далекобійних ракет Taurus та використання німецької зброї для ударів на території Росії не змінилася.
- Німеччина планує припинити постачання важкої військової техніки для Збройних сил України, повідомляють ЗМІ.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.