Google допоможе будувати новітні ядерні реактори, щоб заживити від них свої ШІ-центри
Компанія Google підписала угоду, за якою компанія підтримає стартап зі створення ядерних реакторів нового типу. Google планує електроенергією з майбутніх реакторів заживити свої центри обробки даних зі штучним інтелектом.
Угода з Kairos Power дозволить почати використовувати перший реактор вже в цьому десятилітті, а до 2035 року запустити ще більше в експлуатацію.
Стартап спеціалізується на розробці невеликих реакторів, які використовують розплавлену фтористу сіль як теплоносій замість води, що використовується на традиційних атомних станціях. Ця система дозволяє реактору працювати при низькому тиску, що робить конструкцію ядерного реактора простішою і доступнішою.

Джерело: Kairos Power
Плани ще мають схвалити Комісія з ядерного регулювання США, а також місцеві органи влади, перш ніж їх можна буде реалізувати.
Минулого року компанії Kairos Power вперше за 50 років дозволили будівництво нового типу ядерного реактора.
Угода, яка забезпечить 500 мегаватів потужності, включає зведення демонстраційного 50-мегаватного реактора в штаті Теннессі (у липні почали його будівництво), а також комерційні реактори потужністю 75 мегаватів.
- Цього тижня вручення Нобелівських премій з хімії та фізики викликало дискусії щодо домінування компанії “Google” у сфері штучного інтелекту та визнання досягнень у галузі інформатики. Google є лідером у дослідженнях ШІ, але зазнає конкуренції з боку Microsoft і OpenAI, а також посиленого контролю регуляторів США.
- Google випустив нову функцію, яка дозволить користувачам здійснювати пошук в інтернеті, знімаючи відео.
- Google оголосив про фінансування супутникового угруповання FireSat, призначеного для більш ефективного виявлення лісових пожеж за допомогою штучного інтелекту (ШІ).
На Херсонщині зібрали перші 500 т кавунів попри систематичні дронові атаки росіян.
Міський голова Харкова Ігор Терехов повідомив, що Світовий банк скерує місту більш як 33 мільйони доларів на розвиток енергетичної інфраструктури на тлі регулярних російських обстрілів.
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.
Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.