Військові подали 10 000 рапортів через застосунок «Армія+» за два місяці роботи сервісу
Джерело: Міністерство оборони України
З 8 серпня військові подали понад 10 000 електронних рапортів у застосунку “Армія+”. Ці документи, підписані захисниками та подані через Армія ID, мають таку ж юридичну силу, як і паперові.

Джерело: Міністерство оборони України
“Кількість поданих рапортів зростає щодня на 150-200. І це дуже хороший показник, оскільки все більше військовослужбовців відчувають переваги електронних рапортів, які не губляться та створюються швидко та без помилок, на відміну від паперових”, – зазначила заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.
Більше ніж 1 000 військових частин впровадили застосунок “Армія+”. У системі електронного документообігу вже опрацьовано близько 4 000 електронних рапортів, з яких кожен четвертий належить десантно-штурмовим військам, які лідирують у цьому процесі.
Зараз в Армія+ доступні 11 видів рапортів, розподілених на чотири категорії: на відпустку, видача направлення, направлення та на допомогу. Незабаром з’являться нові.

Джерело: Міністерство оборони України
Міноборони переконують, що застосунок “Армія+” є безпечним і захищеним. Персональні дані не зберігаються на пристрої, а беруться з зовнішніх реєстрів. Застосунок працює на хмарній інфраструктурі та має атестат комплексної системи захисту інформації.
- У Міноборони поінформували, що відтепер військовим для замовлення продуктів харчування не потрібно роздруковувати і підписувати документи в паперовому вигляді. Для цього вони можуть використовувати кваліфікований електронний підпис (КЕП) на первинних документах.
- 22 серпня на Міжнародному ветеранському форумі “Україна. Ветерани. Єдність” міністр оборони України Рустем Умєров анонсував запуск мережевого мобільного застосунку для ветеранів “Ветеран+”.
- У 2024 році в застосунку “Резерв+” планують впровадити кілька нових функцій, зокрема електронне направлення на ВЛК, онлайн-вишколи, відстрочки для студентів і багатодітних батьків, а також онлайн-рекрутинг.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.