Україна сподівається отримати запрошення у НАТО, поки Байден залишається президентом
Джерело: Reuters
Україна прагне отримати запрошення до НАТО до завершення президентського терміну Джо Байдена. Це, на думку української сторони, стало б важливим політичним сигналом, повідомила посол України при НАТО Наталія Галібаренко.
Галібаренко зазначила, що Україна вбачає запрошення до Альянсу як вагомий політичний крок.
“Ми щиро віримо, що це може бути частиною спадщини нинішньої американської адміністрації”, – сказала вона.
Президент Володимир Зеленський також наголошував на важливості швидкого запрошення до НАТО, вважаючи це частиною плану перемоги у війні.
За словами Галібаренко, таке рішення може усунути суперечності між Україною та Росією, оскільки Москва часто використовувала потенційне членство України в НАТО як виправдання своїх дій. Україна ж вважає вступ до Альянсу необхідним для захисту від подальшої агресії з боку РФ.
“Якщо ми скажемо, що запрошення є, то для Російської Федерації це буде як остаточний вердикт – так і все, так що більше не можна піднімати ставки на цю тему”, — підсумувала Галібаренко.
- Колишній президент Дональд Трамп має перевагу над віцепрезиденткою Камалою Гарріс щодо того, хто краще впорається з вирішенням війн Росії в Україні та на Близькому Сході, про що свідчить опитування.
У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.
У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.
У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22.00 24 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 198 бойових зіткнень.
Литва забезпечить фінансування виробництва українських далекобійних безпілотників. Відповідний Меморандум про взаєморозуміння підписали у Вільнюсі між міністром оборони Рустемом Умєровим та міністром оборони Литви Лаурінасом Кащюнасом.