39-й президент США Джиммі Картер достроково проголосував на виборах за Камалу Гарріс

Джерело: CBS News

Колишній президент США Джиммі Картер, котрому нещодавно виповнилося 100 років, проголосував на виборах у штаті Джорджії на другий день дострокового голосування. Свій голос він віддав за кандидатку від демократів Камалу Гарріс.

Як повідомили у Центрі Картера, Картер віддав свій голос поштою, виконавши своє бажання проголосувати за віцепрезидентку Камалу Гарріс.

На початку місяця Картер відсвяткував своє 100-річчя, ставши першим експрезидентом в історії США, якому виповнилося 100 років.

Він перебуває під паліативним доглядом понад 19 місяців. У листопаді він втратив свою дружину, Розалін Картер, з котрою прожив у шлюбі 77 років. 39-й президент США відвідав меморіальну службу на її честь в інвалідному візку.

Його онук Джейсон Картер в інтерв’ю для Atlanta Journal-Constitution розповів, що він “лише намагається дожити до моменту, коли зможе проголосувати за Гарріс”.

Довідка. Джеймс Ерл “Джиммі”Картер-молодший — колишній американський політик, 39-й президент Сполучених Штатів Америки з 1977 до 1981 року, лауреат Нобелівської премії миру 2002 року. Член Демократичної партії США. Упродовж двох термінів обіймав посаду губернатора штату Джорджія — з 1971 до 1975 року.

Джиммі Картер упевнений, що анексія Криму з боку Росії була неминучою, тому що “цього хотіли і жителі півострова, і росіяни”. “Я не вірю, що є якась безпосередня перспектива розриву відносин між Росією і Кримом. Я думаю, що це було неминучим кроком, згодні з цим українці чи ні. Думаю, те, що я сказав раніше, є точним: .. Цього хотіли кримчани і хотіли росіяни, як я вважаю”, — заявив експрезидент США.

Що стосується конфлікту на сході України, то 39-й президент США висловився, що колишній американський президент не стане поставляти Києву летальне озброєння. “Я б дуже хотів, щоб постачання зброї в Україну було припинене. — Як Києву, так і Сходу України. Я сподіваюся, що президент Обама не посилатиме зброю”, — заявив Картер.

Проте 24 лютого 2022 року Картер засудив російське вторгнення в Україну.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.