Комбата ТрО Салаватова відсторонили після розслідування ЗМІ про його зв’язки з «ДНР»

Джерело: Сили територіальної оборони ЗСУ

Сергія Салаватова, якого у серпні призначили командиром 107-го окремого батальйону ТрО, тимчасово відсторонили від посади після журналістського розслідування про його зв’язки з так званою “ДНР”.

У Силах ТрО зауважили, що у них немає інформації про те, що Салаватов причетний до незаконних збройних формувань так званої “Донецької народної республіки”.

Однак після розслідування Hromadske.ua вони направили запит до відповідних органів, аби вони підтвердили чи спростували отриману ЗМІ інформацію.

“Враховуючи інформацію, яка опублікована у соціальних мережах 16 жовтня 2024 року, Командуванням Сил ТрО призначено службову перевірку. На час проведення службової перевірки Сергія Салаватова буде усунено від виконання обов’язків за посадою. За результатами перевірки буде прийнято відповідне рішення”, – мовиться у повідомленні.

Що передувало?

Журналісти Hromadske.ua провели розслідування щодо Сергія Салаватова встановивши, що раніше він мав зв’язки з псевдореспублікою.

Зокрема з 2014 року у соцмережах він поширював дописи з проросійських та сепаратистських спільнот. Згодом ці дописи він видалив, а журналістам сказав, що їх поширювала його колишня дружина, яка мала доступ до його сторінки у соцмережі, а сам він не цікавився політикою.

Однак журналісти також встановили, що у травні-червні того ж 2014 року Салаватов телефонував Межлуму Дамірчану – так званому “главі МВС” у “ДНР”, якого СБУ оголосила у розшук.

Також серед тих, з ким колись спілкувався Салаватов, бойовик “ДНР” Антон Кальченко та член так званого “Общего собрания” у Краматорську, яке зокрема, займалося створенням так званого “народного ополчення” Олександр Алєксєєв. Сам Салаватов журналістам сказав, що “нікого з цих людей не пригадує”.

Щобільше, 12 та 13 травня 20214 року він телефонував на “гарячі лінії” запису у так зване “народне ополчення” псевдореспубліки.

Номер телефону Салаватова був на російському вебсайті для вербування бойовиків і найманців. Також є свідчення, що у 2014 році він брав участь у “референдумі” про створення “ДНР”.

Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.

Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.

26-річна туристка з Німеччини Кароліна Вілґа провела майже два тижні в самотньому виживанні в західноавстралійському плоскогір’ї. Її знайшли випадково – на узбіччі ґрунтової дороги, за 24 кілометри від покинутого авто, без взуття, знесилену, зневоднену й обліплену слідами від укусів комах. Поліція каже – це щастя, що вона взагалі вижила.

Громадська організація “Справа Громад” оголосила про розіграш оригіналу малюнка “Ми і є фортифікації”, створеного художником-аніматором Fill Feaouill. Кошти, зібрані під час благодійної лотереї, підуть на закупівлю нових екскаваторів для потреб оборони. Ініціативу підтримав п’ятий президент України, лідер партії “Європейська Солідарність” Петро Порошенко, який особисто фінансує постачання техніки для будівництва фортифікаційних споруд.