США готові надати Україні до $20 мільярдів у межах кредиту G7
Джерело: Financial Times
Сполучені Штати готові надати Україні до 20 мільярдів доларів у межах кредиту країн “Великої сімки” (G7), який буде погашений за рахунок прибутків від заморожених російських активів.
Як розповіли у виданні, переговори щодо кредиту прискорюються, оскільки західні посадовці хочуть надати фінансування Києву до кінця 2024 року, усвідомлюючи, що у разі перемоги кандидата від республіканців Дональда Трампа на президентських виборах США у листопаді, допомога Вашингтона Україні може бути припинена.
Зазначається, що донедавна очікувалося, що внесок США у кредит G7 буде меншим, аніж спочатку планувалося, оскільки Євросоюз не зміг гарантувати, що російські активи залишатимуться замороженими щонайменше три роки.
Однак американські посадовці повідомили своїм колегам з G7, що Вашингтон надасть повну початкову суму – близько 20 мільярдів доларів. За словами джерел, це стане можливим, навіть якщо ЄС не зможе переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана скасувати накладене вето на продовження санкцій ЄС, чого вимагає США.
Очікується, що міністри фінансів G7, які зберуться у Вашингтоні 25 жовтня у кулуарах зустрічей Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку, оприлюднять заяву із розподілом і структурою кредиту.
Одне з поінформованих джерел FT розповіло, що остаточна домовленість ще не досягнута і США досі консультуються із членами Конгресу та Україною щодо того, як буде погашатися кредит.
У виданні нагадали, що на саміті G7 в Італії 14 червня 2024 року лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд дол. США. Кошти будуть обслуговуватися та погашатися за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.
Заморожені активи центрального банку Росії в ЄС сягають 210 млрд євро і становлять більшість таких знерухомлених активів у всьому світі. Залежно від рівня відсоткових ставок, доходи від цих активів нині оцінюються у 2,5-3 млрд євро на рік, йдеться в матеріалі.
- Міністри оборони країн G7 заявили, що підтримують “незворотний шлях України до повної євроатлантичної інтеграції, включаючи членство в НАТО”, про що йдеться в заяві в суботу, 19 жовтня.
Міністр фінансів США Скотт Бессент прокоментував домовленості з Україною щодо надр, заявивши, що президент Володимир Зеленський “зірвав те, що мало б бути найпростішою справою у світі” під час конфлікту з американським керівництвом у Білому домі.
У Центрі протидії дезінформації заявили, що інформація про те, що російські війська нібито взяли під контроль Басівку на Сумщині – фейк.
6 квітня президент Володимир Зеленський поінформував, що за минулий тиждень російські війська застосували проти українських міст та сіл понад 1460 керованих авіаційних бомб, майже 670 ударних дронів і більш ніж 30 ракет різних типів, з них понад два десятки – цієї ночі.
У Міноборони Росії поскаржилися на нову атаку безпілотників у трьох прикордонних з Україною регіонах. За даними російського відомства, протягом ночі 6 квітня підрозділи ППО РФ нібито збили 11 українських дронів.
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що “шокований” через напад російських військ на українське місто Кривий Ріг, унаслідок якого загинуло 18 осіб, серед них — дев’ятеро дітей.