США готові надати Україні до $20 мільярдів у межах кредиту G7

Джерело: Financial Times

Сполучені Штати готові надати Україні до 20 мільярдів доларів у межах кредиту країн “Великої сімки” (G7), який буде погашений за рахунок прибутків від заморожених російських активів.

Як розповіли у виданні, переговори щодо кредиту прискорюються, оскільки західні посадовці хочуть надати фінансування Києву до кінця 2024 року, усвідомлюючи, що у разі перемоги кандидата від республіканців Дональда Трампа на президентських виборах США у листопаді, допомога Вашингтона Україні може бути припинена.

Зазначається, що донедавна очікувалося, що внесок США у кредит G7 буде меншим, аніж спочатку планувалося, оскільки Євросоюз не зміг гарантувати, що російські активи залишатимуться замороженими щонайменше три роки.

Однак американські посадовці повідомили своїм колегам з G7, що Вашингтон надасть повну початкову суму – близько 20 мільярдів доларів. За словами джерел, це стане можливим, навіть якщо ЄС не зможе переконати прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана скасувати накладене вето на продовження санкцій ЄС, чого вимагає США.

Очікується, що міністри фінансів G7, які зберуться у Вашингтоні 25 жовтня у кулуарах зустрічей Міжнародного валютного фонду (МВФ) та Світового банку, оприлюднять заяву із розподілом і структурою кредиту.

Одне з поінформованих джерел FT розповіло, що остаточна домовленість ще не досягнута і США досі консультуються із членами Конгресу та Україною щодо того, як буде погашатися кредит.

У виданні нагадали, що на саміті G7 в Італії 14 червня 2024 року лідери країн G7 домовилися про спрямування Україні близько 50 млрд дол. США. Кошти будуть обслуговуватися та погашатися за рахунок майбутніх прибутків, отриманих від заморожених суверенних російських активів, що знаходяться в Європейському Союзі та інших юрисдикціях.

Заморожені активи центрального банку Росії в ЄС сягають 210 млрд євро і становлять більшість таких знерухомлених активів у всьому світі. Залежно від рівня відсоткових ставок, доходи від цих активів нині оцінюються у 2,5-3 млрд євро на рік, йдеться в матеріалі.

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї понад мільйон барелів (56 тисяч тонн) нафти, що було зафіксовано за допомогою супутникових знімків, аналіз яких провів британський центр Open Source Centre.

Протягом минулої доби, 22 листопада, відбулось 190 бойових зіткнень.

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.