У МОЗ створили механізм проведення щеплення проти грипу в аптеках

Джерело: пресслужба МОЗ

Міністерство охорони здоровʼя України створило механізми для проведення щеплення проти грипу в аптеках. Ініціатива спрямована на покращення доступу українців до цієї медичної послуги та дозволяє оперативно реагувати на епідемічні загрози.

Вакцинація в аптеках — важливий євроінтеграційний крок, який свідчить про готовність України модернізувати систему охорони здоров’я для ще більш ефективного реагування на епідеміологічні виклики відповідно до кращих світових стандартів. Уряд прийняв всі необхідні регуляторні зміни, аби забезпечити таку можливість. Тепер очікуємо на активне долучення самих аптек, адже від цього напряму залежить масштабування ініціативи. Це саме той випадок, коли ефективне партнерство держави та бізнесу є запорукою прогресу. Досвід інших країн демонструє, що доступ до вакцинації в аптеках підвищує загальний рівень охоплення щепленнями, позитивно впливаючи на громадське здоров’я та, відповідно, зменшує навантаження на медичну систему, що особливо актуально в умовах війни, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Такі аптеки повинні отримати ліцензію МОЗ на провадження господарської діяльності з медичної практики, забезпечити відповідне матеріально-технічне обладнання, мати окремо організоване приміщення для проведення щеплень пацієнтам та зону очікування. Ознайомитися з алгоритмом з питання отримання ліцензії на медичну практику можна за посиланням.

Право на проведення щеплень в аптеках мають лише ті фармацевти, що пройшли спеціальне навчання, яке дозволяє надавати послугу з вакцинації кваліфіковано та безпечно.

Ініціатива стартувала в Києві, де відсьогодні кожен повнолітній українець має змогу зробити профілактичне щеплення проти грипу безпосередньо в аптеці. Перший  аптечний пункт однієї з найбільших мереж країни, яка доєдналася до програми, знаходиться в столиці за адресою: вул. Велика Васильківська, 84/20, приміщення 3.

Що потрібно для того, аби зробити щеплення проти грипу в аптеці?

  • отримати рецепт на вакцину у сімейного лікаря (це можна зробити дистанційно);
  • звернутися в аптеку, яка отримала ліцензію на проведення вакцинації;
  • придбати вакцину в аптечному пункті;
  • заповнити згоду на проведення щеплення;
  • отримати щеплення безпосередньо в аптеці;
  • зачекати 30 хв після щеплення та отримати довідку про вакцинацію;
  • надати довідку про щеплення своєму сімейному лікарю.

У відомстві зауважили, що протягом епідемічного сезону, з 30 вересня до 20 жовтня 2024 року, на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 351 729 українців.

Також наголосили, що вакцинуватися бажано до початку зростання захворюваності на грип (у вересні-жовтні), щоби утворився імунітет та достатня кількість захисних антитіл. Однак щеплення можна робити й пізніше, навіть якщо у вашому регіоні уже зафіксовано сезонні спалахи грипу.

Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте НАТО заявив, що Альянс збільшить свою військову присутність у Балтійському морі після пошкодження підводного електрокабелю між Естонією і Фінляндією.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 27 грудня. Загалом, від початку доби відбулося 100 бойових зіткнень, 34 з них — на Покровському напрямку.

У січні-листопаді 2024 року видатки загального фонду державного бюджету на сектор безпеки і оборони України склали 1,8 трильйона гривень, що становить 58,6% від усіх видатків бюджету.

Правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з департаментів Київської міської державної адміністрації у тому, що він незаконно оформив собі інвалідність.

У Міноборони розповіли, як країни допомагають українському війську.