НАТО і Сеул проведуть нараду у зв’язку з даними про війська КНДР в Україні

Джерело: сайт НАТО

Урядова делегація з Південної Кореї візьме участь у засіданні Північноатлантичної ради НАТО 28 жовтня, щоб обговорити дані про відрядження на війну в Україну військовослужбовців із КНДР.

“У понеділок, 28 жовтня, делегація високого рівня з Республіки Корея поінформує Північноатлантичну раду щодо розгортання військ Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР) у РФ”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, на нараду також запрошено представників інших країн-партнерів НАТО в Індо-Тихоокеанському регіоні, зокрема Японії, Австралії та Нової Зеландії.

За даними Yonhap, делегація з Південної Кореї відвідає Брюссель вже у понеділок. Як зазначається, делегація також може обговорити з представниками НАТО подальші способи підтримки України в протистоянні російській агресії.

Зокрема мова може йти про відряджання “групи південнокорейських посадовців для моніторингу дій військових з КНДР”.

У випадку, якщо таку групу буде відправлено, вона може зайнятися вивченням тактики та військової доктрини північнокорейських військових, до неї також можуть бути включені фахівці з психологічної війни, які могли б закликати солдатів з КНДР здаватися. Ці люди потенційно можуть брати участь у допитах північнокорейських полонених.

Окрім того, Південна Корея обговорює можливість постачання Україні озброєння. Досі в Сеулі обмежувалися лише гуманітарною підтримкою України.

США висловили серйозне занепокоєння тим фактом, що українські військові взяли в полон двох громадян Китаю, котрі воювали на боці Росії, заявила речниця Державного департаменту Теммі Брюс.

Пізно ввечері 8 квітня російські війська здійснили черговий масований запуск дронів. У Харкові та Дніпрі через російські атаки є постраждалі. Також у містах зайнялися пожежі на місцях прильотів.

Заступник міністра оборони Валерій Чуркін запропонував партнерам можливість тестування їхньої продукції під час ведення бойових дій, а також закликав налагодити довгострокове партнерство.

Згідно з офіційними даними, російська економіка різко сповільнилася в останні місяці і може зазнати додаткових ризиків у разі зниження цін на нафту та глобальних економічних потрясінь.

Європейський союз наразі не проводив з адміністрацією президента США Дональда Трампа переговорів стосовно послаблення санкційного тиску на Росію, підтвердив головний представник ЄС із санкційної політики Девід О’Салліван.