Велика Британія запровадила проти кремлівської мережі поширення дезінформації

Джерело: пресслужба уряду Великої Британії

Велика Британія запровадила санкції проти російських компаній “Диалог”, “Структура”, “Агентство социального проектирования” та трьох фізичних осіб, як частини кремлівської мережі поширення дезінформації, спрямованої на дестабілізацію та ослаблення підтримки України.

Зауважується, що компанії відповідали за проект Doppelganger (“Двійник”), створюючи клони реальних сайтів і сторінок в інтернеті.

Автономну некомерційну організацію (АНО) “Диалог” очолює Володимир Табак — один із найближчих соратників першого заступника керівника адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка.

Група компаній “Структура” займається розробкою комп’ютерного програмного забезпечення, поліграфічною діяльністю, виробництвом спецавтомобілів та наземних тренажерів для льотного складу та їх частин.

АСП організовує передвиборчі кампанії, бізнес-форуми та забезпечує PR-супровід. Серед фізосіб до чорного списку Лондона потрапили засновник АСП Ілля Гамбашидзе, директор АСП Андрій Перла та власник “Структури” Микола Тупікін.

У межах санкцій Британія заморозить усі активи компаній та росіян на території королівства. Фізособам також заборонять в’їжджати до країни.

Сьогоднішні санкції надсилають чіткий сигнал: ми не потерпимо вашої брехні та втручання, — заявив міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі.

Усі три компанії раніше внесли до чорних списків США та Євросоюзу.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Раніше Польща закликала Європейський Союз розпочати у Сполучених Штатах кампанію для підвищення обізнаності американської громадськості, щоб протистояти російській дезінформації.

Тоді як у відповідь на зростаючі загрози з боку дезінформаційних кампаній Німеччина створила спеціальну робочу групу. Ініціатива є наступним кроком у реалізації першої стратегії національної безпеки правлячої коаліції канцлера Олафа Шольца, опублікованої торік. У стратегії Росія була виділена як головна загроза безпеці країни.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.