У США бракує деяких ракет для систем ППО — ЗМІ
Джерело: The Wall Street Journal
Американські військові відчувають нестачу деяких типів ракет для систем протиповітряної оборони через тривалі конфлікти на Близькому Сході.
Дефіцит стосується ракет-перехоплювачів, які стали найбільш затребуваними через розширення кризи в регіоні, де США надають підтримку Ізраїлю та іншим союзникам, що зазнають дедалі частіших ракетних та безпілотних атаки з боку Ірану та його союзників.
Серед типів ракет, які потребують поповнення, – Standard Missiles класу “корабель-повітря”, що широко використовуються для захисту ізраїльської території від іранських ударів. Ще їх залучають для убезпечення кораблів у Червоному морі, які зазнають загроз від хуситів у Ємені. З моменту початку конфлікту між ХАМАСом та Ізраїлем у жовтні 2023 року США вже використали понад 100 таких ракет.
Попри те, що останніми роками США нарощували запаси ракет для ППО, аналітики та представники оборонних відомств зазначають, що наявні виробничі потужності не здатні задовольнити поточні потреби. Компанія RTX, яка виробляє ракети Standard, щороку випускає кілька сотень одиниць, однак вони постачаються не лише Пентагону, а й 14 іншим союзникам США.
Експерт із Центру Стімсона у Вашингтоні Еліас Юсиф відзначає, що США не розраховували на тривалу війну на виснаження на двох фронтах – в Європі та на Близькому Сході, що вплинуло на оборонно-промислову базу країни.
- Сполучені Штати схвалили потенційний пакет продажу зброї Тайваню на суму 2 мільярди доларів, який вперше включає постачання зенітно-ракетного комплексу NASAMS.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу.
Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.