Місцеперебування Путіна вдалось прослідкувати завдяки застосунку для спорту

Джерело: Le Monde

Володимир Путін міг опинитися в небезпеці через використання його охоронцями спортивної соціальної мережі Strava.

В розслідуванні Le Monde йдеться про два розкішні об’єкти, пов’язані з Володимиром Путіним: палац на березі Чорного моря та дачу в Карелії, які охороняються співробітниками Федеральної служби охорони (ФСО). Хоча ці місця розділяє велика відстань, обидва об’єкти мають спільну рису — часті відвідини охоронців.

Використання застосунку Strava, що дозволяє ділитись своїми спортивними здобутками, створює серйозні проблеми з безпекою, оскільки інформація про місцеперебування охоронців лідерів країн потрапляє в інтернет.

Навіть Путін, який уникає технологій, не зміг уникнути ризиків, пов’язаних із недбалістю своїх співробітників.

“Це стало останньою краплею для глави Кремля, який з обережності не користується ні смартфоном, ні комп’ютером, підключеним до інтернету, і чий кабінет у кожній з його резиденцій був реконструйований однаково, щоб ніхто ніколи не міг дізнатися, де він перебуває”, – зауважили у виданні.

У листопаді 2019 року Путін поїхав до Бразилії на саміт БРІКС. Агент ФСО Андрій, очікуючи його прибуття, зупинився в готелі “Б” і записав свою пробіжку на Strava, що стало публічною інформацією. Через 2 дні до того ж готелю прибув і президент РФ.

Схожа ситуація сталась у вересні 2023 року. Путін мав таємну зустріч з Кім Чен Ином, деталі якої трималися в секреті. Багато експертів вважали, що зустріч відбудеться у Владивостоці. Проте 10 вересня агент ФСО Павло записав пробіжку в Благовєщенську (майже за 1000 кілометрів від Владивостока) на Strava, що дало змогу здогадатися про місце зустрічі. Через три дні лідери дійсно зустрілися там.

У серпні 2021 року агент ФСО Вадим пробіг шестикілометровий маршрут навколо маєтку, який, за словами Путіна, не належить йому.

Також відзначається, що агенти ФСО часто відвідують територію поблизу палацу на Чорному морі. Четверо з них були в районі палацу в один і той же час року у 2019, 2021, 2023 та 2024 роках.

Це недолік безпеки, який стосується кількох лідерів країн, зокрема й Джо Байдена і Емманюеля Макрона, але він особливо важливий для Путіна в контексті війни, яку він веде в Україні.

У липні 2023 року в парку в Краснодарі було вбито офіцера російської армії під час пробіжки.

“Це акт, над яким висить тінь українських спецслужб, але також і тінь спортивного застосунку. Солдат, про якого йдеться, був постійним користувачем Strava, записував маршрут своїх пробіжок і публікував їх у своєму публічному профілі. Серед користувачів, які “лайкнули” одну з його останніх активностей на платформі, є ім’я Кирила Буданова, очільника української військової розвідки. Справжній акаунт чи посмертна провокація анонімного інтернет-користувача? У будь-якому випадку, парк, де було вбито російського офіцера, був одним з його регулярних маршрутів у Strava”, – розповіли журналісти.

Нардеп Володимир Ар’єв повідомив, що усім місцевим радам доручили терміново скликати засідання для підтримки “плану перемоги” Володимира Зеленського.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця повідомив, що 30 жовтня відбудеться засідання Ради Безпеки ООН у зв’язку з використанням Росією північнокорейських військ у війні проти України.

Служба безпеки України викрила 12 осіб, які, використовуючи вайбер і телеграм, намагалися зірвати мобілізацію та публікували локації ЗСУ.

Сьогодні, 30 жовтня, Сполучені Штати запровадили нові санкції проти 275 осіб і організацій, залучених до постачання Росії передових технологій і обладнання.

Станом на 16:00 середи, 30 жовтня, від початку доби на фронті відбулося 51 бойове зіткнення. Ситуація залишається напруженою.